Сообраќајот се одвива по претежно суви коловози

6 копии
5 копии

На патниот правец А2 Кичево – Охрид, на делницата Пресека – с.Врбјани, утре сообраќајот ќе биде во прекин помеѓу 12 и 15 часот во времетраење од 15 – 20 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Охрид, 1. март 2021 (InPress) – Поради изведување на градежни активности (минирање) на патниот правец А2 Кичево-Охрид, на делницата Пресека-село Врбјани, утре ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено и по суви коловози . Автомото Сојузот на Македонија (АМСМ) препорачува прилагодена брзина на движење, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
2 копии

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е ...
| | веќе видена | слични

Останато

Денеска починаа голем број граѓани од коронавирусот, дури 46, што е повеќе во однос на вчерашниот ден, кога битката со ковид 19 ја изгубија 32 наши сограѓани. ...
сите 262 | | | веќе видена

Инспекциските служби од 29 март од 4 април спровеле вкупно 5.236 надзори и контроли. Само пазарните инспектори извршиле над 4.500 контроли и надзори при што ...
сите 364 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 82 | | | веќе видена

Шпекулациите за враќање во кралската палата на војводата од Сасекс, Хари и неговата сопруга Меган Маркл, беа завршени со информациите што пристигнаа од ...
сите 156 | | | веќе видена

Во рамки на засилените акциски контроли што МВР ги спроведува на делницата Скопје-Охрид-Свети Наум во текот на вчерашниот ден санкционирани се 330 возачи за ...
сите 297 | | | веќе видена

Македонија со Заев се претвори истовремено и во земја која нуди закрила на мафијата и во земја која помага терористи и во земја во која царува нарко бизнисот. ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сообраќајот се одвива по претежно суви коловози

Од:
До кого (е-маил):
Порака: