Грција започнува со издавање потврда за вакцинација

Европската комисија ги повлече своите зборови дека Apple разговарал со Светската здравствена организација за развој на пасоши за вакцинација, пишува ...
| | веќе видена | слични
7 копии
3 копии

Германската канцеларка Ангела Меркел изјави вчера дека дигиталниот сертификат за вакцинација, кој ќе им овозможува на луѓето да патуваат низ Европа и покрај ...
| | веќе видена | слични

Германската канцеларка Ангела Меркел на вчерашниот Самит на ЕУ истакна дека техничката работа на така наречените ковид-пасоши би требало да заврши до лето, а ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Европската комисија веќе го направила техничкиот дел, но ќе треба уште три месеци да се развие таков дигитален сертификат, рече таа. Тоа може да биде основа за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Екс шефот на УБК Сашо Мијалков го чекаат 20 години затвор по изречените пресуди за двата предмети „Таргет-Тврдина“ и „Трезор“, но обвинет и осомничен е уште во ...
сите 134 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе Обвинителен предлог против 11 лица во врска со злоупотреби извршени при издавањето на патни исправи. Со ...
сите 358 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 54 | | | веќе видена

На денешната прес-конференција компанијата инвеститор на проектот „Гранд Скопје“, „МГ Фешн“, понуди соработка на Општина Центар за инвестирање во изградба на ...
сите 190 | | | веќе видена

Нејмар тврди дека немал намера да го „провоцира“ Џошуа Кимих по вчерашниот натпревар помеѓу ПСЖ и Баерн Минхен, но дека „судбината“ така сакала, откако дел од ...
сите 247 | | | веќе видена

Дваесет и петгодишниот пациент од Гевгелија кој се најде во денешната статистика на починати лица од Ковид – 19 имал хронично заболување. На прашање на Фокус ...
сите 338 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грција започнува со издавање потврда за вакцинација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: