Коциќ: Срамно и безобразно однесување, ВМРО-ДПМНЕ е против изградба на нов клинички центар


Замислете, со 2.000 амандмани ВМРО-ДПМНЕ предводена од губитникот Христијан Мицкоски се обидува да го блокира Законот за нов Клинички центар. Ова ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерот за здравство Венко Филипче апелира до опозицијата да им се приклучи и да го поддржи Предлог-законот за изградба на нов клинички центар во Општина ...
| | веќе видена | слични
11 копии

„Конечно треба да сфатите дека криминални зделки на тоа што сте учени веќе нема, во нашиот здравствен систем“ - истакна министерот за здравство д-р Венко ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Предлог-законот за изградба на нов клинички центар, кој власта упорно се обидува да го помине во Собрание по скратена постапка, содржи само девет члена, а ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ова е медицинскиот центар во Хјустон, Тексас кој го гради приватна компанија. Истиот чини точно 550 милиони долари. Има 19 спратови за студентски простории, 19 ...
| | веќе видена | слични

Вината за непочнатите активности за изградба на новиот клинички центар премиерот Зоран Заев вечерва посочи дека е кај ВМРО – ДПМНЕ и нивната партиска ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Министерот за здравство Венко Филипче ја повикува опозицијата да го одблокира законот во Собрание со чие донесување ќе се овозможат активности за изградбата на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

СДСМ и Владата предводена од оваа партија, продолжуваат со концептот на демонтирање на здравствениот систем. Наместо анализа на ново настанатата состојба во ...
| | веќе видена | слични

„ВМРО-ДПМНЕ предводена од Христијан Мицкоски продолжува да работи на штета на граѓаните и државата. ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски само нешто блокираат, кочат, се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Европската перспектива на Северна Македонија и Албанија не е предмет на спор и Бугарија секогаш ги поддржува, вели бугарскиот премиер Стфан Јанев во интревју ...
сите 695 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 481 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 142 | | | веќе видена

Романските новинари пишуваат за македонската навивачка фаланга, дека уште синоќа го освоиле Букурешт, покажувајќи ретко видени емоции и љубов кон државата и ...
сите 156 | | | веќе видена

Зголемувањето на еколошката такса за горивата нема драстично да ја намали потрошувачката, но зголемените цени негативно ќе влијаат на стандардот на граѓаните. ...
сите 252 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Коциќ: Срамно и безобразно однесување, ВМРО-ДПМНЕ е против изградба на нов клинички центар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: