Театарска претстава: „Koжурец“ во МКЦ

Изложба на група ученици од Државното средно училиште за ликовна уметност и дизајн (ДСУЛУД) „Лазар Личеноски“ ќе биде отворена вечер во 18 часот во новиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Учениците од ДСУЛУД ,,Лазар Личеновски” – Скопје организираат интерактивна изложба , инспирирана од последиците на пандемијата. Таа ќе биде отворена за ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Останато

Координаторот на пратеничката група на СДСМ Јован Митрески денеска ги повика пратениците од опозициската ВМРО-ДПМНЕ повторно да ги поднесат интерпелациите за ...
сите 778 | | | веќе видена

Со шеститот пакет мерки обезбедуваме поддршка од 9.9 милиони евра за над 6.000 угостители кои вработуваат над 17.000 лица, истакна на прес-конференција, ...
сите 266 | | | веќе видена

Поради слободните термини и достапните количини на вакцината на „Астра Зенека“, во Грција, од следниот вторник ќе се отвори платформата за закажување термин за ...
сите 253 | | | веќе видена

Работодавачите и самостојните вршители на дејност ќе можат од денеска до 30 април да аплицираат за мерката од Петтиот пакет мерки – Финансиска поддршка за ...
сите 240 | | | веќе видена

Според нашите информации доставени од свиркач основано се сомневаме дека постојат личности, државјани на Македонија со двојни матични броеви од кои што ...
сите 94 | | | веќе видена

РАШКОВСКИ ОД КУЌЕН ОДИ ВО ЕФЕКТИВЕН ПРИТВОР 30 дена притвор му се одредени на екс генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски кој претходно доби куќен ...
сите 71 | | | веќе видена

Целта е да се открие дали полицијата применува неуставна или незаконска полициска контрола Главниот правобранител на САД Мерик Гарленд најави дека отворил ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Театарска претстава: „Koжурец“ во МКЦ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: