Ардита Дани стана в.д. директор на „Студенчица“

2 копии

Група организации за заштита на животната средина, обединети во Зелен фронт, предупредуваат дека проблемите со водоснабдувањето во Тетово кои се појавија ...
| | веќе видена | слични

Иницијативата на граѓански здруженија, екологисти, планинари „Зелен Фронт против мали хидроцентрали” реагира поради неколкудневните проблеми со водоснабдување ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Жителите на одредени населби во Тетово три дена се соочуваат со 24-часовен прекин во снабдувањето со вода за пиење. Станува збор за повисоките делови од градот ...
| | веќе видена | слични

Станува збор за повисоките делови од градот кои се најпогодени од дефектот и воведените рестрикции овие два дена. –  Два Бреста и Колтук сме трет ден по ред ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Еколошкото здружение од Тетово „Екогерила“ прашува зошто во градот два дена нема вода и укажува на честите дефекти во новоизградената мрежа во Лешница. Според ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Здружението „Еко Герила” побара да се испита како се изградил новиот водоснабдителен систем за Тетово поради честите дефекти и прекини во снабдувањето. Според ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вилма Русковска, шефицата на Обвинителството за гонење на организиран криминал е обвинителот со кој министерот за правда, Бојан Маричиќ се сретнал во петокот и ...
сите 713 | | | веќе видена

Последно на што работи Владата е нарачка на вакцини и од производителот Астра Зенека, а ако се пресмета вкупно колку активности презедовме за да обезбедиме ...
сите 395 | | | веќе видена

Високи 63,4 проценти од граѓаните кои биле анкетирани од Институтот за стратегии, истражувања и анализи СИА ВИСТА веруваат дека постои цврт договор меѓу Зоран ...
сите 215 | | | веќе видена

Семејствата на осудените за „Монструм“ нема да можат да го поминат полицискиот кордон на крстосницата после Бит-пазар. Силно полициско обезбедување, оклопни ...
сите 242 | | | веќе видена

Бојан Маричиќ три дена знаел за бегството на Мијалков и ништо не преземал, има ли појасен доказ за договорот Заев - Мијалков? Маричиќ ја криел информацијата ...
сите 239 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ардита Дани стана в.д. директор на „Студенчица“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: