(Видео) СДСМ: Со околу две милијарди денари ќе има поддршка за плати за 60.000 вработени


Преку финансиската поддршка за исплата на плати изминатиот период во државата се спасени стотици илјади работни места и се помогнаа илјадници домашни ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Владата на Република Северна Македонија денеска во рамки на 48-мата седница ја разгледа и донесе Одлуката за одобрување на средства од Буџетот на Република ...
| | веќе видена | слични

Во рамки на своето гостување во Тв Клан, министерот за економија, Крешник Бектеши посочи дека примарната цел на сите економски мерки беше да се зачуваат ...
| | веќе видена | слични

Владата донесе Одлука за одобрување на средства од Буџетот за 2021 година во износ од 50 милиони денари на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги ...
| | веќе видена | слични

Главната цел на сите економски мерки беше да се зачуваат работните места, особено тие во приватниот сектор, но истовремено да се помогнат компаниите во однос ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ДРАГИ РАШКОВСКИ ДОБИ КУЌЕН ПРИТВОР Обвинителството ќе се жали на одлуката на судот да му биде одреден куќен, наместо ефективен притвор на eкс генералниот ...
сите 333 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 127 | | | веќе видена

И последното што сакам да го искоментирам е состојбата со криминалот во градот. Јавна тајна во градот и не само во Прилеп туку и во секој урбан центар во ...
сите 226 | | | веќе видена

Со писмо до повеќе надлежни институции во државата, група граѓани, сопственици на станови и жители на зградите од Градски ѕид во близина на паркингот кај ...
сите 273 | | | веќе видена

САД бара да се заштити интегритетот на системот за издавање на пасоши. Американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба му потенцираше на министерот за ...
сите 240 | | | веќе видена

38-годишен измамник од тетовското село Желино успеал да одземе автомобил за кој требало да изврши градежни работи, без да ги изврши работите. Вработена во ...
сите 433 | | | веќе видена

Во време на полициски час и затворени објекти, како би спречиле вирусот Ковид-19, да се шири, ВМРО ДПМНЕ одбира да прави партиски собири и да ги крши мерките ...
сите 225 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) СДСМ: Со околу две милијарди денари ќе има поддршка за плати за 60.000 вработени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: