Филипче: 70 отсто од сите здравствени работници сакаат да се вакцинираат

Министерот за здравство Венко Филипче во гостувањето во дебатната емисија „Топ Тема“ на телевизија Телма изјави дека 70% од целокупниот број на здравствени ...
| | веќе видена | слични

Прва доза на анти-ковид вакцина попладнево ја примија 11 здравствени работници од Општата болница во Дебар кои се и најангажирани во лекување на пациенти во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новите дози од српската донација на вакцината Фајзер пристигнува, а во меѓувреме вакцините од првата кутија наменети за здравствени работници се уште не се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Претседателот на Бугарија Румен Радев денеска нагласи дека брзото движење на Република Северна Македонија кон ЕУ зависи само од дијалогот со Бугарија. – Време ...
сите 849 | | | веќе видена

Пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи, на денешните пратенички прашања во Собранието, истакна дека по милиони пати повторени изјави од страна ...
сите 150 | | | веќе видена

Спасувачките екипи трагаат по 99 лица за кои се верува дека биле во облакодерот во Мајами во време на неговото уривање. Во делот на облакодерот кој се сруши ...
сите 88 | | | веќе видена

Голем број граѓани реагираат дека одамна се пријавиле на веб-страницата vakcinacija.mk, но се уште не добиле термин за вакцинација во земјава.Од Министерството ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: 70 отсто од сите здравствени работници сакаат да се вакцинираат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: