Ќе се заштити ли животната средина и со драконски судски пресуди

Европскиот формалноправен механизам за остварување на правата од областа на животната средина е воспоставен со потпишувањето на Архуската конвенција во 1998 ...
| | веќе видена | слични

Македонските ски-клубови Ски Клуб Полар, Сноуборд Клуб Полар, КОБНС Скии Рис Скопје, ФОКС Ски Клуб, К.Б.Н.Д Мирна Долина, ЗСР Клуб 28, Ски Школа Љуботен, Ски ...
| | веќе видена | слични

Избор на ново легитимно раководство на Скијачката федерација на Македонија (СФМ) побараа денеска преку заедничко соопштение десет скијачки клубови, иницирајќи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За Членот на Надзорниот одбор на Скијачката федерација на Македонијакој го води и клубот ХМКД, Александар Кацарски и неколку други спортисти поединци, има ...
| | веќе видена | слични

Соочени со пандемија, проблеми во финансирањето и бирократски пречки, студентските тела го завршија првиот мандат во кој функционираа според нови правила. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Скијачките клубови: Ски Клуб Полар, Сноуборд Клуб Полар, КОБНС Скии Рис Скопје, ФОКС Ски Клуб, К.Б.Н.Д Мирна Долина, ЗСР Клуб 28, Ски Школа Љуботен, Ски Клуб ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Спортисти во скијачки спортови и сноубординг со врвни меѓународни резултати се оштетени со распределба на ваучери по сомнителна листа на привременото ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Болни, живот во неизвесност, револтирани, обележани, соочени со дополнително оптoварување по психичкото здравје… Вака во кратки црти може да се опише она што ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Аферата „Мафија“ доби меѓународни пропорции. Издавањето на официјалните пасоши и документи од страна на МВР на светски криминалци, нарко босови, мафијаши и ...
сите 548 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, истакна дека притисокот врз ковид центрите со пациенти е зголемен, и уште еднаш порача да се почитуваат мерките. Тоа е ...
сите 347 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче објави дека во измените на Законот за здравствена заштита предлагаат дијагонстицирање и лекување на ковид пациенти во ...
сите 344 | | | веќе видена

Клиничката болница Жан Митрев на сите кои имаат желба и се чувствуваат подготвени да помогнат во нега на пациенти хоспитализирани од КОВИД-19 им дава можност ...
сите 102 | | | веќе видена

Принцот Хари допатувал во текот на ноќта меѓу неделата и понеделникот од Лос Анџелес во Лондон за да присуствува на погребот на неговиот дедо, војводата од ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќе се заштити ли животната средина и со драконски судски пресуди

Од:
До кого (е-маил):
Порака: