(Видео) Брнабиќ: Некој што работел за државата, работел и за мафијата


4 копии

На денешната вонредна прес-конференција српската премиерка Ана Брнабиќ зборуваше за криминалната група на Вељко Беливук и за луѓето од државниот врв кои му ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Александар Кајмаковиќ, со надимак Аца Босанац, сопственик на повеќе познати ресторани и клубови во Белград, беше уапсен денеска заради сомневање дека ...
| | веќе видена | слични

„…Ајде ти мавај, а ти снимај… Мавај, снимај, мавај, снимај…“ Секој клип што Вељко Беливук, попознат како Веља Невоља и неговата група ги поставуваа на Ју-тјуб, ...
| | веќе видена | слични

Истрагата по апсењето на српската криминална група, предводена од Вељко Беливук и Марко Миљковиќ, би можела да расветли уште десетина убиства, пишуваат ...
| | веќе видена | слични

Со апсењето на една од најопасните криминални групи во регионот, предводена од Вељко Беливук, или Веља Неволја и Марко Миљковиќ Маре, истражителите би можеле ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Криминална група собрана околу Вељко Беливук, наречен Веља Невоља и Марко Миљковиќ Маре е осомничена за убиството на навивачот на Црвена Звезда, Здравко ...
| | веќе видена | слични

Раперот Амар Хоџиќ (31), познат како Буба Корели, кој беше уапсен во неделата, по пукањето во сараевската населба Ступ, кога беше повреден неговиот братучед ...
| | веќе видена | слични

Владо Драганиќ, наводно еден од членовите на групата на Веља Невоља, кој е сопственик на куќата во Ритопек каде се случувале најстрашните злосторства на оваа ...
| | веќе видена | слични

Владо Драганиќ од групата на Веља Неволја, инаку сопственик на куќата во Рипотек во која се случувале најстрашните злосторства на криминалната организација, на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Британскиот сој брзо се шири во државата. Тоа е и главната карактеристика на овој вид корона. Министерот за здравство Венко Филипче вели дека зголемениот број ...
сите 315 | | | веќе видена

Од Левица реагираат дека после фијаското со самопријавувањето на екс директорот на УБК, Сашо Мијалков во Обвинителството и скандалозната изјава на премиерот ...
сите 265 | | | веќе видена

За помош на угостителите може да се разговара, но олабавувањето на мерките и дозвола за организирање свадби, како што бараат, нема да има се додека Комисијата ...
сите 134 | | | веќе видена

Полицијата ги бара демонстрантите коишто создале нереди, фрлале со камења и вандалски се однесувале на протестот. Осуда за нападите врз новинарските екипи. ...
сите 202 | | | веќе видена

Шпанија ќе им даде само една доза вакцина на лица помлади од 55 години што биле заразени од коронавирус, соопшти денеска Министерството за здравство во ...
сите 634 | | | веќе видена

Скоро осум часа, Александар и Јордан Мијалков синови на избеганиот Сашо Мијалков даваат исказ во полициската станица во Кисела Вода. Полицијата се обидува да ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Брнабиќ: Некој што работел за државата, работел и за мафијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: