Пописот нуди многу важни и опширни податоци неопходни за рамномерен регионален развој, вели Бектеши


Колку побрзо ќе се реализира пописот, толку подобро ќе биде за економијата и за државата, зашто при креирање на различни мерки и политики многу е важно да се ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со својата деструктивна и крајно неодговорна политика да работи против граѓаните и против државата, се вели во денешната реакција на ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Над 25.000 граѓани за три часа му кажаа НЕ на Заев за фалсификат попис, соопшти денеска ВМРО-ДПМНЕ. -На над 300 пунктови во државата граѓаните масовно излегоа ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во време кога државата, по речиси 20 години се подготвува за попис на населението, ВМРО-ДПМНЕ на чело со Христијан Мицкоски се обидува да ја закочи и саботира ...
| | веќе видена | слични

Доколку Зоран Заев има барем малку доблест по денешната порака која му ја упатија граѓаните, ќе го повлече Законот за попис. Народот јасно кажа дека не е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ соопшти дека над 25.000 граѓани за три часа му кажале „не“ на премиерот Зоран Заев за фалсификат попис. Од партијата наведуваат дека ...
| | веќе видена | слични

Илјадници скопјани денеска се потпишаа против фалсификат попис на Заев, масовно од сите скопски општини граѓани излегоа и кажаа НЕ за попис по терк на СДСМ. ...
| | веќе видена | слични

Илјадници граѓани од Битола, Охрид, Ресен и другите општини од југозападна Македонија го ставија својот потпис против фалсификат пописот на Заев. Електронскиот ...
| | веќе видена | слични

Со поставени штандови на отворено низ градовите во земјава, ВМРО-ДПМНЕ започна иницијатива за собирање потписи со цел поништување на Законот за попис, под ...
| | веќе видена | слични

Со собирање на потписи на повеќе од 300 пунктови низ Македонија, ВМРО-ДПМНЕ и официјално ја почнува иницијативата за поништување на Законот за попис. Целта е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи денес оствари нова средба со министерот за надворешни работи на Бугарија, Светлан Стоев, на маргините на Самитот ...
сите 536 | | | веќе видена

Поранешниот министер за одбрана на Бугарија и претседател на ВМРО-БНД, Красимир Каракачанов, во ТВ-емисијата „Бугарија 24“ призна дека е навивач на ...
сите 406 | | | веќе видена

Во октомври е закажан нов состанок на мешовитата македонско - бугарска комисија за историски прашања на која историчарите повторно ќе се обидат да најдат ...
сите 68 | | | веќе видена

Елиф Елмас вели дека не би сакал мечот со Холандија да биде последен за Горан Пандев, сака капитенот да остане да игра и заедно да се обидат да стигнат и до ...
сите 457 | | | веќе видена

„ВМРО-ДПМНЕ е партија која има јасна цел, а таа е напредна Македонија со заштитени национални и државни интереси. Во таа насока е и стратегијата „Македонија за ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пописот нуди многу важни и опширни податоци неопходни за рамномерен регионален развој, вели Бектеши

Од:
До кого (е-маил):
Порака: