Публиката не го дочека крајот на дуелот Ѓоковиќ – Фриц поради новиот ковид-карантин


Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ се пласираше во осминафиналето на Австралија Опен, триумфирајќи денеска над Американецот Тејлор Фриц со 7-6 (1), 6-4, ...
| | веќе видена | слични

Новак Ѓоковиќ по 9-ти пат во својата кариера е во финалето на Австралијан опен, а за својот спонзор тој и го освоил Гренд слемот во Мелбурн иако сè уште не ...
| | веќе видена | слични

Новак Ѓоковиќ и Данил Медведев ќе се „убијат“ меѓусебе, но сепак мала предност му давам на Ѓоковиќ. Ова е изјавата на некогашниот шпански тенисер, и сегашен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дополнителниот заменик-министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев најави дека ќе има пасоши за сите. Не се работи за никаква саботажа во Министерството за ...
сите 389 | | | веќе видена

Да ги внесеме Бугарите во Уставот, Македонците и Албанците да ги делат трите највисоки функции, вели Арбен Таравари на прес конференција кој веќе ја најави ...
сите 237 | | | веќе видена

Грдоначалникот на општина Карпош, воедно и претседател на политичката партија ГРОМ, Стевчо Јакимовски исто така ќе се испроба во претседателската трка. Како ...
сите 268 | | | веќе видена

ТВ21 стигна до говорот на Али Ахмети кој утре ќе го чита на прес конференцијата која е најавувана четири дена. Лидерот на ДУИ бара поддршка од Албанците на ...
сите 164 | | | веќе видена

Мнозинството Израелци не веруваат во „целосна победа“ на израелската армија против палестинското исламистичко движење „Хамас“ во Појасот Газа, покажа денеска ...
сите 356 | | | веќе видена

„Мицкоски постојано е опкружен со луѓе поврзани со скандали со дрога. Пред неколку месеци претседателот на ДПМНЕ Христијан Мицкоски и неговиот близок ...
сите 142 | | | веќе видена

Усвоениот урбанистички план предвидува повеќе од 30 згради, дел од нив со висина и до 65 метри. Со овој ДУП ќе се изградат над 240 илјади метри квадратни во ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Публиката не го дочека крајот на дуелот Ѓоковиќ – Фриц поради новиот ковид-карантин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: