Николоски: ВМРО-ДПМНЕ има позитивен став по однос на можната коалиција со Алијанса на Албанците и Алтернатива


Во вечерашното издание на дебатната емисија "360" на Телевизија Алсат гостуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник во Собранието на Република ...
| | веќе видена | слични
7 копии

55.000 луѓе останаа на улица, половина милион граѓани живеат со по 2 евра на ден, 6.200 фирми затвори поради корона кризата, а фирмата на Љупчо Николовски го ...
| | веќе видена | слични

Гиганти во македонската економија, регионот и Светот бележат пад во профитите, а фирмата на вицепремиерот Николовски книжи огромни профити. Кој бизнис го врти ...
| | веќе видена | слични
7 копии

6200 фирми затворија за една година. Лошите економски политики и слабите и неразвојни мерки ја опустошија економијата, а фирмата на братот на Љупчо Николовски ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Веќе четврта година сум предмет на политички прогон од страна на власта, заради моето политичко дејствување и мојата љубов кон Македонија. Деновиве слушам дека ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев го поведе судскиот спор за наводна клевета поради стравот и паниката од обелоденивањето на еден од најголемите коруптивни скандали од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Зоран Заев се плаши од избори на кои граѓаните слободно ќе можат да се изјаснат и да го испратат во историјата. Заев бега од предвремени избори затоа што знае ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Додека Македонија бележи нови 55 илјади невработени, вицепремиерот за (анти)корупција Љупчо Николовски се крие и не одговара како е можно фирмата на неговиот ...
| | веќе видена | слични

Фирмата на братот на вицепремиерот Љупчо Николовски направила раст на приходи за неверојатни 2.100 проценти, во период на пандемија на Ковид-19, кога во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Љубомир Божиновски, Член на Советот во општина Чаир и вработен во затворот Шутка повеќе од 10 години кој беше избркан од своето работно место во своето ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Судот во рускиот град Салехард соопшти дека на 4 март, зад затворени врати, ќе одлучува по барањето на Људмила Навалнаја (69), мајка на рускиот опозициски ...
сите 484 | | | веќе видена

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски, со апел до парламентарното мнозинство да не ја одолговлекува темата за измена и дополнување на пасошите. Потсети ...
сите 377 | | | веќе видена

Во текот на изминатиот ден тројца патници кои сакале да ја минат македонската граница се приведени бидејќи имале несоодветни документи.Во едниот случај ...
сите 389 | | | веќе видена

Опозициската коалиција ќе ја порази Демократската унија за интеграција (ДУИ) на изборите со минимум два до три пратеници. Вака во дебатниот магазин Клик Плус ...
сите 132 | | | веќе видена

Израел продолжи со бомбардирање на Газа, додека Вашингтон стави вето на резолуцијата на Советот за безбедност на ОН каде се бараше прекин на огнот во ...
сите 346 | | | веќе видена

„Мицкоски постојано е опкружен со луѓе поврзани со скандали со дрога. Пред неколку месеци претседателот на ДПМНЕ Христијан Мицкоски и неговиот близок ...
сите 142 | | | веќе видена

Градоначалникот Стевчо Јакимовски ја доби мнозинската поддршка од 15 советници од Карпош, според која тој и стручните служби на Општината ќе поведат постапка ...
сите 89 | | | веќе видена

Русија во текот на ноќта истрела 19 беспилотни летала и шест проектили кон Украина, а украинските системи за ПВО уништија 13 од беспилотните летала и еден ...
сите 237 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николоски: ВМРО-ДПМНЕ има позитивен став по однос на можната коалиција со Алијанса на Албанците и Алтернатива

Од:
До кого (е-маил):
Порака: