Тетовчанец возел „порше“, 15 месеци не го регистрирал

3 копии

Тетовската полиција вчера одзела две возила поради истечена регистрација повеќе од шест месеци. Од стапувањето во сила на законските измени кон крајот на ...
| | веќе видена | слични
6 копии
4 копии

Тетовската полиција вчера околу 23 часот во селото Теново откри 17-годишен малолетник кој управувал возило со истечена регистрација повеќе од шест месеци. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Останато

Судот во рускиот град Салехард соопшти дека на 4 март, зад затворени врати, ќе одлучува по барањето на Људмила Навалнаја (69), мајка на рускиот опозициски ...
сите 484 | | | веќе видена

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски, со апел до парламентарното мнозинство да не ја одолговлекува темата за измена и дополнување на пасошите. Потсети ...
сите 372 | | | веќе видена

Во текот на изминатиот ден тројца патници кои сакале да ја минат македонската граница се приведени бидејќи имале несоодветни документи.Во едниот случај ...
сите 389 | | | веќе видена

Опозициската коалиција ќе ја порази Демократската унија за интеграција (ДУИ) на изборите со минимум два до три пратеници. Вака во дебатниот магазин Клик Плус ...
сите 132 | | | веќе видена

Израел продолжи со бомбардирање на Газа, додека Вашингтон стави вето на резолуцијата на Советот за безбедност на ОН каде се бараше прекин на огнот во ...
сите 346 | | | веќе видена

Градоначалникот Стевчо Јакимовски ја доби мнозинската поддршка од 15 советници од Карпош, според која тој и стручните служби на Општината ќе поведат постапка ...
сите 89 | | | веќе видена

Русија во текот на ноќта истрела 19 беспилотни летала и шест проектили кон Украина, а украинските системи за ПВО уништија 13 од беспилотните летала и еден ...
сите 237 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тетовчанец возел „порше“, 15 месеци не го регистрирал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: