Да помине кинеската нова година на 18 февруари и ќе тргнат вакцините, рече Заев


Вакцините „Синофарм“ ќе стигнат во земјава по завршување на кинеската Нова година, кажа премиерот Зоран Заев. Денеска Владата ќе се изврши плаќање на 200.000 ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Неколку месеци откако министерот за здравство Венко Филипче најави дека Македонија ќе набави вакцини против КОВИД-19 наместо да ги купи, земјава нив ги доби ...
| | веќе видена | слични
8 копии

„Коронавирус – Македонија: Србија ги достави до земјата првите вакцини“; „Србија ѝ достави 4.680 дози на вакцината „Фајзер“ на Македонија“; „Србија ѝ ги ...
| | веќе видена | слични

Донацијата на вакцини на Србија за Македонија преизвика голем интерес кај медиумите во Грција. „Корона вирус – Македонија: Србија ги достави до земјата првите ...
| | веќе видена | слични

Денес, македонскиот премиер, Зоран Заев ги прими првиот дел од вакцините од страна на српскиот претседател, Александар Вучиќ на граничниот премин Табановце. Во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Судот во рускиот град Салехард соопшти дека на 4 март, зад затворени врати, ќе одлучува по барањето на Људмила Навалнаја (69), мајка на рускиот опозициски ...
сите 484 | | | веќе видена

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски, со апел до парламентарното мнозинство да не ја одолговлекува темата за измена и дополнување на пасошите. Потсети ...
сите 377 | | | веќе видена

Во текот на изминатиот ден тројца патници кои сакале да ја минат македонската граница се приведени бидејќи имале несоодветни документи.Во едниот случај ...
сите 389 | | | веќе видена

Опозициската коалиција ќе ја порази Демократската унија за интеграција (ДУИ) на изборите со минимум два до три пратеници. Вака во дебатниот магазин Клик Плус ...
сите 132 | | | веќе видена

Израел продолжи со бомбардирање на Газа, додека Вашингтон стави вето на резолуцијата на Советот за безбедност на ОН каде се бараше прекин на огнот во ...
сите 346 | | | веќе видена

„Мицкоски постојано е опкружен со луѓе поврзани со скандали со дрога. Пред неколку месеци претседателот на ДПМНЕ Христијан Мицкоски и неговиот близок ...
сите 142 | | | веќе видена

Градоначалникот Стевчо Јакимовски ја доби мнозинската поддршка од 15 советници од Карпош, според која тој и стручните служби на Општината ќе поведат постапка ...
сите 89 | | | веќе видена

Русија во текот на ноќта истрела 19 беспилотни летала и шест проектили кон Украина, а украинските системи за ПВО уништија 13 од беспилотните летала и еден ...
сите 237 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Да помине кинеската нова година на 18 февруари и ќе тргнат вакцините, рече Заев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: