Мухиќ: Власта и авторитарноста и наметнаа прашање дали смееме да се сомневаме во нешто

Во своето гостување во „Само интервју“, универзитетскиот професор, Ферид Мухиќ се осврна на пандемијата и авторитарноста на Власта која ни се наметнува и се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Па, да бидам малку шеговита ние се навежбавме веќе на вакви ситуации и на ваква содржина, иако веќе станавме помудри со оглед дека спомнавте наративот е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Оваа Влада има лошо изрежирана ситуација, која што на нашето македонско пучанство треба да му понуди нешто, кое што на некој начин треба да го голтне она ...
| | веќе видена | слични

-За влезот во НАТО и ЕУ , ни беше посочено дека треба да се реши проблемот со Грција, никогаш не се спомена Бугарија. Со Грција немавме друго решение освен ...
| | веќе видена | слични

Во своето гостување во „Само вистина“, лидерот на Демократскиот сојуз, Павле Трајанов посочи дека Бугарија тактизира по примерот на Грција во однос на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Лидерот на Партијата на европските социјалисти и поранешен премиер на Бугарија, Сергеј Станишев во изјава за софиското радио Nova News рече дека ако имало ...
| | веќе видена | слични

Екс премиерот на соседна Бугарија и актуелен лидер на Партијата на европски социјалисти, Сергеј Станишев, во едно свое интервју посочи дека на евентуалните ...
| | веќе видена | слични

– Потребни се две земји за подобрување на односите, рече Станишев. Според него, премиерот Зоран Заев имал волја да отвори нова страница во билатералните односи ...
| | веќе видена | слични

Апсурдно е да се негира нечија националност и да се крши нечие право на самоопределување што е содржано и во самата Конвенција за човекови права, нагласи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако судија на претходна постапка синоќа одреди 30 дневен притвор за 22 годишното момче кое во четвртокот вечерта на пешачки кај Сити мол прегази 24 годишна ...
сите 164 | | | веќе видена

Училиштата се префрлија на онлајн часови, кои не важат само за учениците од прво до четврто одделение кои се уште посетуваат настава, објави АП.Масовните ...
сите 182 | | | веќе видена

Согласно член 153 од Закон за енергетика, Производство на топлина Балкан Енерџи ДООЕЛ како регулиран производител на топлинска енергија е должен во текот на ...
сите 318 | | | веќе видена

ДЕНЕС НАД 1.900 ЗАРАЗЕНИ СО КОВИД Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: ...
сите 69 | | | веќе видена

Осветувањето на водите на Вардар и положување на Светиот крст во Скопје се одржа точно напладне на мостот „Слобода“ кај Холидеј ин. Поради пандемијата, ...
сите 153 | | | веќе видена

Ова го потврди германската министерка за одбрана Кристин Ламбрехт.„Мораме да направиме се` за да спречиме ескалација. Во моментов испораката на оружје не би ...
сите 411 | | | веќе видена

Аки Рахимовски утрово планирал патување во Македонија и посета на мајка си. Тој телефонски разговарал со пријателот Здравко Ситновски во Скопје и се договорил ...
сите 62 | | | веќе видена

Средствата од договорот склучен со три угостителски субјекти од страна на претходното градско раководство, во вредност од околу 32 илјади евра ќе бидат ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мухиќ: Власта и авторитарноста и наметнаа прашање дали смееме да се сомневаме во нешто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: