Судски совет ја одбра Беса Адеми за претседателка на Врховен суд

Со едногласна одлука Судскиот совет ја разреши поранешната претседателка и актуелна судијка во Врховнот суд, Лидија Неделкова, од судиската функција, дознава ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Судијката Лидија Неделкова е разрешена и времено суспендирана од судиската функција, одлучи денес Судскиот совет. Таа ќе остане запаметена како поранешна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По синоќешната седница на Централниот совет на Алтернатива во Тетово, партискиот портпарол, Орхан Муртезани, на прес конференцијата соопшти дека веќе се докажа ...
сите 485 | | | веќе видена

По одлуката на Алтернатива да се вклучи во парламентарното мнозинство, веќе, иако неофицијално, е договорено оваа партија да го предводи Министерството за ...
сите 457 | | | веќе видена

Сакаме да ја знаеме вистината, за да даде надеж дека нема да се повторат вакви тешки последици, вели Азем Садики, градоначалникот на Општина Студеничани, каде ...
сите 320 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози.Намалена видливост поради појава на магла од 100 – 150 метри има на планинскиот ...
сите 171 | | | веќе видена

Затоа што себично е ако гледаме, нас ни одговара оваа состојба да продолжи да кажеме од партиска гледна точка виза ви Социјалдемократскиот сојуз. Меѓутоа она ...
сите 278 | | | веќе видена

Откако во текот на претходното деноноќие беа регистрирани нови 355 случаи на корона вирусот, вкупната бројка на Ковид-дијагностицирани лица во Македонија од ...
сите 443 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 265 | | | веќе видена

Епидемиологот Драган Даниловски, во интервју за НОВАТВ, смирува дека дека варијантата омикрон ќе биде последната која ќе не вознемирува. Добра вест е што е ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Судски совет ја одбра Беса Адеми за претседателка на Врховен суд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: