Пописот се одложува и во Косово, само Заев турка попис по секоја цена

Само македонскиот премиер, Зоран Заев и по цена на здравјето на граѓаните, турка попис во Македонија. Освен неколкуте европски земји и Косово ќе го одложува ...
| | веќе видена | слични

Објавени се сите локации каде граѓаните можат да се потпишат на иницијативата на ВМРО-ДПМНЕ за нов закон со кој треба да се поништи пописот кој е закажан за ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Националниот координатор за интеркултурализам, едно општество, развој на културата и меѓуресорска соработка, Роберт Алаѓозовски e човекот кој е задолжен од ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Изминатиот период гледаме еден циркус кој што се поврзува со пописот, а не би требало тоа да биде, не знаат ни самите што прават, тргни напред, врати се назад. ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Националниот координатор за интеркултурализам, едно општество, развој на културата и меѓуресорска соработка, Роберт Алаѓозовски, денеска со претставници на ...
| | веќе видена | слични

На спроведувањето на најобемната статистичка операција пописот ќе може да се даваат податоци за етничката припадност и мајчиниот јазик за роднини во странство. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова изјави дека Соединетите Американски Држави, пред да го изговорат зборот „закон“, ...
сите 418 | | | веќе видена

Костадин Костадинов, портпаролот на СДСМ, вели дека до крај останува оптимизмот на власта дека утре Советот за општи работи на ЕУ ќе донесе одлука за отворање ...
сите 532 | | | веќе видена

Кај нас ситуацијата е прилично стабилна, на тоа упатува малиот број на новодијагностицирани случаи, малиот број на пациенти кои се јавуваат во болница за ...
сите 313 | | | веќе видена

Во државата веќе неколку денови по ред се бележи тренд на намален број на новозаболени од Ковид-19. Во вчерашната статистика од Министерството за здравство беа ...
сите 395 | | | веќе видена

Неспособноста на Филипче и Заев резултира со тоа околу 20 илјади граѓани викендов да се ревакцинираат, а некои и вакцинираат против корона главно во Србија, ...
сите 185 | | | веќе видена

На 20.06.2021 во 14.10 часот било пријавено дека на експресниот пат Штип-Кочани, во близина на нас.„Три чешми“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко ...
сите 496 | | | веќе видена

Поранешниот германски репрезентативец Дитмар Хаман вели дека Кристијано Роналдо само дополнително ги мотивирал „панцирите“ со атрактивниот потег и акцијата ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пописот се одложува и во Косово, само Заев турка попис по секоја цена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: