Генерали Инвестментс: Неопходен е балансиран пристап кон инвестициите

2 копии

Портфолио менаџерите во Генерали Инвестментс составија резиме за тековните случувања кои влијаат врз пазарот на капитал и актуелни совети за инвеститорите. ...
| | веќе видена | слични

Со над 1,4 милијарди евра располагале приватните пензиски друштва на крајот на минатата година. Трите друштва кои управуваат со пензиски фондови во ...
| | веќе видена | слични

Минатата година банкарскиот систем во Словенија остварил профит од 450 милиони евра по оданочување, што е за 15,1 процент помалку од претходната година, ...
| | веќе видена | слични

Цените на транспорт на стоки со брод вртоглаво се зголемија во последните месеци. Сопствениците на бродови тријат раце, а меѓу компаниите владее глобална борба ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Најранливи на економската криза – вработените до 49 години. „Младинската невработеност“ се намалува, но и натаму останува најдлабока. Ковид 19 кризата истисна ...
| | веќе видена | слични
6 копии
4 копии

Не се доволно ефективни владините мерки, политики и активности со кои треба да се обезбеди поголема вработеност, потоа да се обезбедат вештини какви што бара ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Никој не очекуваше поголемо обновување на односите или нешто слично кога минатата недела се состанаа Џо Бајден и Владимир Путин во Женева, згора на тоа, некои ...
сите 320 | | | веќе видена

„Ве молам. Билатералните прашања да се решаваат билатерално, без блокирање на напредокот на целата Европска унија. Да размислиме стратегиски и да сфатиме: ...
сите 394 | | | веќе видена

„Пред три години, Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев презеде одговорност, влезе одлучно во процесите и испиша нова историја. Денешниот ден во ...
сите 161 | | | веќе видена

На подрачјето на Центар полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција во координација со Секторот за меѓународна полициска соработка – Одделение ...
сите 461 | | | веќе видена

Бугарија ја повтори блокадата за Македонија, во ЕУ, се додека не се исполнат нејзините барања. Блокадата беше потврдена на денешниот редовен состанок на ...
сите 537 | | | веќе видена

Иако се уште нема официјално владино соопштение, министерот за финансии Фатмир Бесими преку фејсбук информираше дека Владата го усвоила предлогот на ...
сите 295 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Генерали Инвестментс: Неопходен е балансиран пристап кон инвестициите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: