Ново парламентарно мнозинство е само пуста желба на Мицковски


Новото собраниско мнозинство, кое ВМРО-ДПМНЕ подолго време го најавува, за владејачката СДСМ е само маркетинг на партискиот врв на опозицијата, наменет за ...
| | веќе видена | слични

Во Собранието се формира работна група која ќе работи на измените на Деловникот. Веќе се делегирани по тројца пратеници од поголемите пратенички групи, но во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во вечерашното издание на дебатната емисија “360” на Телевизија Алсат гостуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник во Собранието на Република ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ соработува одлично со Алијанса на Албанците и Алтернатива, а пример за тоа е беспрекорното функционирање во Собранието како опозициски партии, ...
| | веќе видена | слични

Главен императив на опозициските партии кои би коалицирале со ВМРО-ДПМНЕ е оваа ненародна власт да си замине и да се формира ново парламентарно мнозинство ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во однос на локалните избори и тоа дали се размислува за предизборни коалиции и соработки со Алијанса за ...
| | веќе видена | слични

Мицкоски Села и Гаши се се поблиску до заеднички настап на локалните избори. Велат се уште е рано да се прават планови за предизборни коалиции, но ниту едните ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски вели дека има одредена соработка со Алијанса на Албанците, но и со Алтернатива за коалиција на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Украина, Владимир Зеленски рече дека сака јасен одговор „да“ или „не“ од американскиот претседател Џо Бајден за планот на Украина за влез во ...
сите 82 | | | веќе видена

Одлуките за додавање нови имиња на црна листа се предмет на внимателен, дисциплиниран процес, и важи само во најсериозни случаи, изјави портпаролот Нед Прајс ...
сите 307 | | | веќе видена

Иако мислевме дека сме на пат да ја победиме короната, се чини дека таа не се дава така лесно, посебно не во Русија. Имено во Санкт Петербург, каде се играат ...
сите 476 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека денеска пристигна нова пратка од вкупно 12.870 дози вакцини „Фајзер“ во државата. Станува збор за редовната пратка ...
сите 412 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ново парламентарно мнозинство е само пуста желба на Мицковски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: