Милан на колена пред Пандев

Македонскиот репрезентативец беше една од најсветлите ѕвезди во тимот на Интер, со асистенција за водечкиот гол и велемајсторски погодок од слободен удар, во ...
| | веќе видена | слични

Македонецот асистираше, постигна гол и ја погоди стативата оставајќи најдлабок печат на дербито меѓу Интер и Милан. Не постигнувам многу голови од ...
| | веќе видена | слични

Горан Пандев нема да го заборави своето прво миланско дерби. Македонскиот напаѓач на Интер требаше да биде заменет, но со својот последен шут на топката ...
| | веќе видена | слични

Останато

При денешната посета во Битола, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски одговарајќи на новинарско прашање во однос на тоа што власта вели дека зад ...
сите 381 | | | веќе видена

Дали во Алтернатива ќе се разговара за останување или напуштање на владината коалиција ќе се знае откако ќе завршат преговорите меѓу СДСМ и Алијанса за ...
сите 179 | | | веќе видена

Криминалот на Димитар Ковачевски и Али Ахмети и високите владини функционери од Македонија направија најкорумпирана држава, велат во партиското соопштение од ...
сите 82 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 348 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 274 | | | веќе видена

Tито Петковски од НСДП вели дека Бугарија и Македонија се 100 години зад визиите на херојот Гоце Делчев. Тој е разочаран од односот на Бугарија. „Јас не само ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Милан на колена пред Пандев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: