„T-Mobile US“ предвидува уште поголеми трошоци за спојувањето со „Sprint“

Германскиот производител на опрема за широка потрошувачка „Miele“ во 2020-та година оствари приходи од 4,5 милијарди евра. Ова претставува зголемување од 6,5% ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска во седиштето на ЕУ во Брисел ќе има средби со претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен, со претседателот на ...
сите 461 | | | веќе видена

Државниот архив на Република Северна Македонија и државната агенција „Архиви“ на Република Бугарија заедно ќе објават збирка документи и писма на некои ...
сите 113 | | | веќе видена

Додека ние објавуваме скандал со набавка на противпожарна скала од 1.7 милиони евра, двојно повеќе од таа во Загреб, замислете зетот на секретарот на Шилегов ...
сите 211 | | | веќе видена

Одбележувајќи го Светскиот ден за слобода на медиумите – 3 мај, денес во услови на светска здравствена криза, повеќе од кога и да е претходно стана јасно ...
сите 111 | | | веќе видена

Синоќа на подрачјето на Центар полициски службеници од СВР Скопје привеле малолетник од Скопје, затоа што физички нападнал полициски службеници кои извршувале ...
сите 300 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„T-Mobile US“ предвидува уште поголеми трошоци за спојувањето со „Sprint“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: