Зибери: Ќе ги извршувам надлежностите согласно Законот за народен правобранител

Зибери нагласува дека нема да има амнестија кон ниту еден припадник на орган на управа или носител на јавна функција, а за новата функција на која што е ...
| | веќе видена | слични

„Најлесно и е на Владата за секоја неуспешна реформа, за секој крах, пораз, да не речам дебакл да го обвини ВМРО-ДПМНЕ и опозицијата. И така е најлесно за ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Tри месеци по усвојувањето на Законот за спречување и заштита од дискриминација, Собранието ја усвои Одлуката за избор на членови на Комисијата за спречување и ...
| | веќе видена | слични

Помина тримесечје откако беше усвоен Законот за спречување и заштита од дискриминација во Законот, а сега се усвои и Одлуката за избор на членови на таа ...
| | веќе видена | слични

Ќерката на Насер Зибери, Сихара Зибери Шабани била избрана за нотар во Скопје, непосредно пред неговиот избор за Народен правобранител односно додека во ...
| | веќе видена | слични

Констатирани се повреди на човековите права за 5,82% од 2019. во однос на 2018. година. Исто така, анализата покажува прифатените препораки бележат пад од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во 2019 година има зголемување на бројот на констатирани повреди на човековите права за 5,82 отсто, во однос на 2018-та година. Од друга страна, анализата на ...
| | веќе видена | слични

Народниот правобранител ги штити слободите и правата на граѓаните гарантирани со Устав и со закон и во таа функција ќе биде мојот ангажман, вели новиот народен ...
| | веќе видена | слични

Останато

Шилегов изгуби во Скопје со разлика од 8.000 гласа, граѓаните во огромен број се определија за промени. Народот јасно даде глас против власта и против силно ...
сите 468 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Алијанса за Албанците Арбен Таравари во интервју за Сител обвини дека во првиот круг на локалните избори, по нивните математики и ...
сите 349 | | | веќе видена

Институционалната поставеност и правната рамка на процесите за јавни набавки во Северна Македонија во голема мера се усогласени со законодавството на ЕУ, но ...
сите 377 | | | веќе видена

Актерот Алек Болдвин присуствуваше на приватна комеморација за Халина Хачинс, снимателката која случајно ја уби на снимањето на новиот филм, заедно со ...
сите 124 | | | веќе видена

Обединување со граѓаните, со сите демократски и прогресивни групи и поединци, за да продолжи развојот на општините, порача денеска од Битола генералниот ...
сите 173 | | | веќе видена

-До Општинската изборна комисија за вториот круг локални избори, во Кичево се доставени рекорден број барања на лица болни и изнемоштени кои побарале своето ...
сите 406 | | | веќе видена

Одиме по граѓаните, тропаме по вратите, ја бараме нивната поддршка едноставно она кое што е потребно и покрај огромната предност на ВМРО-ДПМНЕ во првиот круг ...
сите 314 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска во Радовиш оствари средба со граѓаните и со пензионерите, кои ги повика на 31 октомври обединети заедно да ја донесат ...
сите 167 | | | веќе видена

Првиот човек на Директоратот за билатерални односи со европски држави, Методија Белевски бил високиот функционер од МНР кој вршел политички притисоци врз ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зибери: Ќе ги извршувам надлежностите согласно Законот за народен правобранител

Од:
До кого (е-маил):
Порака: