Ракометниот Шек добива бројни понуди: „Збунет сум, за мене ова е нешто ново…“

Еден од најсимпатичните ракометари на неодамна завршеното Светско првенство во Египет, секако беше пивотот на ДР Конго, Тјери Готје Мвумби. „Дебелкото“ од ...
| | веќе видена | слични

Кирил Лазаров кој беше наименуван за нов селектор на машката сениорска репрезентација на Македонија во ракомет, изјави дека ќе се залага сите национални ...
| | веќе видена | слични

Ракометната федерација на Македонија го назначи Кире Лазаров за нов селектор на македонската ракометна репрезентација. На вчерашниот управен одбор, РФМ, реши ...
| | веќе видена | слични

Тоа што се шпекулираше во ракометните кулоари низ Македонија денеска доби и официјална потврда, легендарниот Кире Лазаров е нов селектор на сениорската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на ...
сите 390 | | | веќе видена

Последните вооружени престрелки низ Скопје се резултат на рачсистување на повеќегодишните несредени односи помеѓу наркомафијата, оценува поранешниот началник ...
сите 85 | | | веќе видена

Израелската армија уништи објект на военото разузнавње на Хамас во Газа, од појасот Газа ракети кон градот Бер Шева. Палестинските радикали утрово продолжија ...
сите 280 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ракометниот Шек добива бројни понуди: „Збунет сум, за мене ова е нешто ново…“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: