Мицкоски: Ќе го стопираме Законот за попис


За креирање на мерки и политики, од исклучителна важност е да се знае бројот на населението и бројот на домаќинствата, па оттаму колку побрзо се реализира ...
| | веќе видена | слични

Каков апсурд! Искажувањата дека е дозволено да се дадат информации за етничката, верската и јазичната припадност не само што се во спротивност со Законот за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Олгица НИКОЛА ТРАЈКОВСКА После промената на името и низата континуирани интервенции во идентитетските, национални обележја на македонскиот народ, овојпат, ...
| | веќе видена | слични

Она што се случува на терен од страна на опозиција е една работа, друга работа се интензивните подготовки кои се вршат за организирање и спроведување на ...
| | веќе видена | слични

Речиси два месеци на располагање за да се попишат онлајн ќе имаат иселените од земјата. Македонските државјани коишто се во странство ќе може да се самопопишат ...
| | веќе видена | слични

„Тоа што го прави опозицијата е вршење активности што идат во правец на анулирање на Законот за попис, односно повикување на бојкот“, вели заменик-директорот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вели дека не може да каже точно каков ќе биде исходот од претстојниот самит на ЕУ и дали Република Северна ...
сите 400 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче јавноста секојдневно го гледа во темен костум и бела кошула на честите прес-конференции кога информира за сите ...
сите 118 | | | веќе видена

Дваесет и еден нов случај на Ковид-19 од направени 4370 тестирања, еден починат и седум оздравени пациенти се регистрирани вчера. На инфективните одделенија во ...
сите 667 | | | веќе видена

Бугарија даде и дава безброј докази за добра волја, за желба за плоден политички дијалог, но потребно е да се одговори на ист начин, а не да се води жестока, ...
сите 76 | | | веќе видена

Цела Македонија со нетрпеливост и возбуда ја чека недела, кога во 18.00 часот, македонската фудбалска репрезентација ќе го има својот прв настап на едно големо ...
сите 534 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Ќе го стопираме Законот за попис

Од:
До кого (е-маил):
Порака: