„Sanofi“ ја заострува својата политика на штедење

Доколку младите Роми добијат шанса и поддршка, тие може да бидат основа на економското закрепнување и развој. Доколку се намали дискриминацијата на Ромите во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Намалувањето на приходите и зголемувањето на трошоците за справување со пандемската криза ги намалија приходите во албанскиот државен буџет за 34,7 милијарди ...
| | веќе видена | слични
5 копии

На крајот на минатата година повеќе од 344 милијарди леки (2,8 милијарди евра) циркулирале надвор од банките во Албанија. Ова се податоците на Централна банка ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Македонија се вакцинирани 150.000 граѓани со прва доза од вакцината против корона вирусот и уште 30.000 граѓани кои се ревакцинирани, информираше денеска ...
сите 408 | | | веќе видена

Скопје се надева дека Европската унија ќе изврши притисок врз Бугарија во врска со пристапувањето на Северна Македонија во ЕУ, но тоа нема да се случи, смета ...
сите 587 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска изјави дека барањата на Независната угостителска комора ќе бидат разгледани на состанокот на Комисијата за ...
сите 222 | | | веќе видена

Израелската војска рано утрово соопшти дека нејзините сили извршиле најсилни удари врз Појасот Газа од почетокот на конфликтот со екстремистите на таа ...
сите 306 | | | веќе видена

Во ковид центрите во болниците низ земјава во изминатите 24 часа е пријавено дека се лекуваат вкупно 344 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот, со ...
сите 578 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Sanofi“ ја заострува својата политика на штедење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: