Вработувањето во САД малку оживеа во јануари

8 копии

Од 2,25 милиони патници на грчките аеродроми лани во месец јануари, една година подоцна за истиот период бројот се намалил на 383.463 патници, односно бележи ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во декември минатата година државава ја посетиле 6016 странски гости. Според објавените податоци бројот на странски туристи во овој месец во однос на декември ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Намалувањето на приходите и зголемувањето на трошоците за справување со пандемската криза ги намалија приходите во албанскиот државен буџет за 34,7 милијарди ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Прометот во индустријата во декември минатат година бележи раст од 7,9 отсто во однос на декември 2019 година, во однос на ноември 2020 година има намалување ...
| | веќе видена | слични

Во декември минатата година Македонија ја посетиле 6.016 странски гости. Според податоците на Државниот завод за статистика, бројот на странски туристи во овој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска во седиштето на ЕУ во Брисел ќе има средби со претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен, со претседателот на ...
сите 461 | | | веќе видена

Државниот архив на Република Северна Македонија и државната агенција „Архиви“ на Република Бугарија заедно ќе објават збирка документи и писма на некои ...
сите 113 | | | веќе видена

Додека ние објавуваме скандал со набавка на противпожарна скала од 1.7 милиони евра, двојно повеќе од таа во Загреб, замислете зетот на секретарот на Шилегов ...
сите 211 | | | веќе видена

Одбележувајќи го Светскиот ден за слобода на медиумите – 3 мај, денес во услови на светска здравствена криза, повеќе од кога и да е претходно стана јасно ...
сите 111 | | | веќе видена

Синоќа на подрачјето на Центар полициски службеници од СВР Скопје привеле малолетник од Скопје, затоа што физички нападнал полициски службеници кои извршувале ...
сите 300 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вработувањето во САД малку оживеа во јануари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: