Така е во Данска: Прославата на светската титула завршила со пријава од совесен граѓанин

Данците поради пандемијата на коронавирус не можеа со навивачите да ја прослават втората последователна титула на Светското првенство, а малиот дочек за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Приказната за вакцинацијата во ЕУ, иако не е започната интензивно, сега се разгледува животот по вакцинацијата и можноста за воведување на одредени придобивки ...
| | веќе видена | слични

Кратко откако започна вакцинацијата во ЕУ земјите членки гледаат кон иднината и дебатираат за можни права за вакцинираните. Иако сѐ уште ништо конкретно не ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во поликлиниката „Јане Сандански“ во Скопје денеска пристигна донација од уште 100.000 вакцини од „Синофарм“ од Народна Република Кина. На приемот на ...
сите 404 | | | веќе видена

Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на ...
сите 390 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 329 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
сите 630 | | | веќе видена

Последните вооружени престрелки низ Скопје се резултат на рачсистување на повеќегодишните несредени односи помеѓу наркомафијата, оценува поранешниот началник ...
сите 85 | | | веќе видена

Израелската армија уништи објект на военото разузнавње на Хамас во Газа, од појасот Газа ракети кон градот Бер Шева. Палестинските радикали утрово продолжија ...
сите 280 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Така е во Данска: Прославата на светската титула завршила со пријава од совесен граѓанин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: