Калајџиев: Никогаш не се создаде во државава, култура за поделба на власта

Во своето гостување во „Утрински брифинг“, универзитетскиот професот, Гордан Калајџиев посочи дека корупцијата не секогаш има ист облик. Имено, како што вели, ...
| | веќе видена | слични

Апсурдно е да се негира нечија националност и да се крши нечие право на самоопределување што е содржано и во самата Конвенција за човекови права, нагласи ...
| | веќе видена | слични

Во своето гостување во „Само интервју“, универзитетскиот професор, Ферид Мухиќ посочи дека е апсурно да се негира нечија националност и да се крши нечие право ...
| | веќе видена | слични

Во своето гостување во „Само интервју“, универзитетскиот професор, Ферид Мухиќ се осврна на пандемијата и авторитарноста на Власта која ни се наметнува и се ...
| | веќе видена | слични

Универзитетскиот професор, Александар Нацев во своето утринско гостување на „Радио Лидер“ откри екслклузивната информација дека тој ќе биде потенцијален ...
| | веќе видена | слични

Останато

Постигнат напредок во разговорите Заев - Гаши за евентуален влез на Алтернатива во власта и обезбедување парламентарно мнозинство. СДСМ и Алтернатива се ...
сите 264 | | | веќе видена

Зоран Заев си одбра послушен продолжувач на заевизмот во СДСМ во Димитар Ковачевски. Целиот циркус и драматизирање околу наводни демократски избори во СДСМ се ...
сите 390 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски информираше дека опожарениот автобус со регистарски таблици СК 0284 БА кој учествуваше во сообраќајната ...
сите 197 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 181 | | | веќе видена

Без разлика на новиот сој омикрон, рестриктивни мерки треба да има, вели микробиологот д-р Никола Пановски за „ Дојче веле “, откако вчера министерот за ...
сите 202 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Калајџиев: Никогаш не се создаде во државава, култура за поделба на власта

Од:
До кого (е-маил):
Порака: