СПАСОВСКИ: Повикавме на распит 14 лица за протестите за Монструм, ќе добијат кривични пријави, само еден малолетник е повикан со својот родител


За протестите по повод барањето на Обвинителството за најстрога казна за случајот Монструм, Министерството за внатрешни работи вчера повикало на распит 14 лица ...
| | веќе видена | слични
4 копии
5 копии

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје денеска поднесе обвинителен предлог против 36 лица, од кои петмина се товарат за ...
| | веќе видена | слични

„Продолжуваме со идентификацијата на лицата поврзани со случајот „Јавна соба“, изјави денес министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски при посетата на ...
| | веќе видена | слични

Денес е поднесен обвинителен акт од страна на ОЈО до Кривичниот суд против 36 лица, од кои петмина се обвинети за продолжено кривично дело – Злоупотреба на ...
| | веќе видена | слични

Останатите 31 за поттикнување при извршувањето на тоа кривично дело, согласно член 353 став 1 во врска со член 23 од Кривичниот законик. Петтемина обвинети, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот Оливер Спасовски денеска го посети Центарот за обука во Идризово, каде што веќе отпочна процесот на фазна селекција на пријавените кандидати за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Советникот за национална безбедност на САД, Џејк Саливан изјави дека Кина ќе се соочи со „меѓународна изолација“ доколку не соработува за време на ...
сите 231 | | | веќе видена

Македонската репрезентација денеска против Холандија го игра последниот натпревар на Европското првенство, ова ќе биде меч со посебни емоции, Горан Пандев за ...
сите 310 | | | веќе видена

Од опозициската ВМРО-ДПМНЕ реагираат на како што велат неспособноста на Филипче и Заев, која според оваа партија, резултира со бројка од околу 20 илјади ...
сите 124 | | | веќе видена

Дојде во Гостивар, нервозно ме нападна, ме навредуваше се посрамоти и си отиде. Министерот кој потпиша македонски пасоши на балкански нарко босови, а нема за ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СПАСОВСКИ: Повикавме на распит 14 лица за протестите за Монструм, ќе добијат кривични пријави, само еден малолетник е повикан со својот родител

Од:
До кого (е-маил):
Порака: