Зибери: Народниот правобранител не е семоќен и ги нема сите инструменти за принуда на органите


„Народниот правобранител за да биде успешен во својата работа не треба да има предрасуди кога се поставува кон органите на државната власт, како што се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сам се пријавив на огласот за Народен правобранител, Собранието ме избра и од формално – правна гледна точка целата работа се заврши согласно прописите, вели ...
| | веќе видена | слични

Фунцијата Народен правобранител не ја добив како резултат на некаква политичко - партиска компензација, туку самиот се пријавив на јавниот оглас, изјави новиот ...
| | веќе видена | слични

Зибери нагласува дека нема да има амнестија кон ниту еден припадник на орган на управа или носител на јавна функција, а за новата функција на која што е ...
| | веќе видена | слични

Новозибраниот Народен правобранител, Насер Зибер, во интервју за „Радио Слободна Европа“, вели оти тоа што бил кандидат за премиер на ДУИ, не е никаква ...
| | веќе видена | слични

Изборот за Народен правобранител не е никаква компензација. Јас доброволно прифатив да бидам номиниран за можен кандидат за премиер, но изборните резултати ...
| | веќе видена | слични

Народниот правобранител нема да има амнестија кон ниту еден припадник на орган на управа или носител на јавна функција. Напротив наша должност е да ги штитиме ...
| | веќе видена | слични

Господине Зибери, на ланските избори бевте кандидат за премиер на ДУИ. Премиер не станавте, но ве избраа за Народен правобранител. Ова ли беше цената за да ...
| | веќе видена | слични

Во своето гостување во „Утрински брифинг“, универзитетскиот професот, Гордан Калајџиев посочи дека корупцијата не секогаш има ист облик. Имено, како што вели, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ДПА, Мендух Тачи во емисијата „Click Plus“ на ТВ21 го коментираше и договорот постигнат со лидерот на ДУИ, Али Ахмети на саботната средба. Тој ...
сите 365 | | | веќе видена

Откако Алек Болдвин случајно ја уби камерманката на снимањето на филмот „Рѓа“, српскиот глумец Милош Биковиќ раскажа за инцидент што неодамна се случил на ...
сите 182 | | | веќе видена

Оставка по неуспешен референдум, оставка ако не добиеме датум од ЕУ, оставка ако... Ова се само дел од оставките кои досега (не) ги поднел премиерот Зоран ...
сите 190 | | | веќе видена

Над девет милијарди евра се ставени на маса преку ЕУ фондовите за земјите од регионот - пари кои меѓу другото може да се искористат за зајакнување и раст на ...
сите 315 | | | веќе видена

Андреја Стојковски, ПРЕСПА Институт во Студио 10 рече дека оставката на Ѓорѓиев од мешовитата комисија ќе влијае на ситуацијата и сомнежот ќе остане дали и во ...
сите 199 | | | веќе видена

ДИК се пишмани и само по еден ден ја укина одлуката за важечки да се сметаат и ливчињата на кои нема печат од Избирачкиот одбор. Државната изборна комисија по ...
сите 53 | | | веќе видена

Епидемиолошката слика во Словенија e најлоша досега. За 24 часа имало 3.166 заразени, што е голем пораст на бројот на заразени во споредба со пред една ...
сите 426 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зибери: Народниот правобранител не е семоќен и ги нема сите инструменти за принуда на органите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: