Петличковски: Со вакцината оние кои ќе заболат од ковид ќе имаат поблаг тек на болеста

Директорот на Институтот за имунологија д-р Александар Петличковски во емисијата „Студио 10“, објасни зошто во моментов една од најдобрите вакцини против ковид ...
| | веќе видена | слични

Србија ја почна ревакцинацијата на граѓаните кои веќе ја имаат примено првата доза против Ковид-19. Министерот за здравство Златибор Лончар апелираше дека ...
| | веќе видена | слични

Српскиот имунологот Емина Милошевиќ во емисијата „Студио N1 Live“ изјави дека некои граѓани кои се вакцинирани се опуштаат прерано и се случува да се заразат ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Утре во Србија ќе пристигнат уште 500.000 дози од кинеската вакцина „Синофарм“, изјави претседателот на Србија, Александар Вучиќ. Србија обезбеди два милиони ...
| | веќе видена | слични

Во Србија до овој момент се вакцинирани 555.000 граѓани, а од денеска на 200 пунктови 5.500 лица ќе ја примат втората вакцина, со што почнува масовната ...
| | веќе видена | слични

Додека ние уште чекаме на први дози од вакцината против коронавирусот, во Србија започна масовната ревакцинација на жителите. Досега таму се вакцинирани над ...
| | веќе видена | слични

Досега таму се вакцинирани над половина милион граѓани - некои со прва, а други со втора доза на вакцина, изјави денеска министерот за здравство Златибор ...
| | веќе видена | слични

На вонредно обраќање до јавноста српскиот претседател Александар Вучиќ рече дека кинеските вакцини се наоѓаат во српскиот магацин во Кина и дека тие ќе ...
| | веќе видена | слични

Српскиот претседател Александар Вучиќ најави дека утре попладне ќе пристигнат уште 500.000 кинески вакцини. Според Вучиќ, Србија до крај на февруари ќе има ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Доналд Трамп се огласи во врска со снимката на која се гледа дека неговиот наследник, Џо Бајден користи „ливчиња со одговори“ за време на неодамнешната прес ...
сите 267 | | | веќе видена

„Пред три години, Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев презеде одговорност, влезе одлучно во процесите и испиша нова историја. Денешниот ден во ...
сите 163 | | | веќе видена

Градоначалникот на Москва, Сергеј Собјанин, нареди баровите и рестораните да служат само вакцинирани гости и оние кои ја прележале инфекцијата и развиле ...
сите 457 | | | веќе видена

„Ве молам. Билатералните прашања да се решаваат билатерално, без блокирање на напредокот на целата Европска унија. Да размислиме стратегиски и да сфатиме: ...
сите 439 | | | веќе видена

Данска стигна до фантастична 4:1 победа над Русија за емотивен пласман во осминафиналето на ЕУРО 2020, откако го започнаа турнирот со неверојатните сцени со ...
сите 122 | | | веќе видена

Не креваме раце, правиме се што можеме во рамки на едно европско достоинствено решение, мислам дека нашите позиции стојат на кристално јасни позиции, мислам ...
сите 613 | | | веќе видена

Додека Вучиќ се советува и ја известува опозицијата што преговара за Косово со Брисел, тука во Македонија, Заев крие каков е португалскиот предлог, крие што ...
сите 136 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Петличковски: Со вакцината оние кои ќе заболат од ковид ќе имаат поблаг тек на болеста

Од:
До кого (е-маил):
Порака: