Зошто шефот на Фајзер, ја напуштил Грција?

Подобрување на перформансите на севкупното стопанство е еден од предизвиците на македонската економија. Колку зголемувањето на вредноста на производите што се ...
| | веќе видена | слични

На Балканот може да се води бизнис, но би било полесно кога би немало толку многу административни препреки како во моментов, велат стопанствениците кои се ...
| | веќе видена | слични

Идејата која растела можеби и со години, за брзо време по основањето стана успешна приказна. Приказна која дури ја промовира Македонија надвор – и по ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Компанијата Свифт Дата со своето иновативно решение Солар Дата Колектор склучи договор за соработка со најголемиот онлајн пазар за соларни компоненти, ...
| | веќе видена | слични

Македонската компанија Свифт Дата со своето иновативно решение Солар Дата Колектор започнува нова ера во соларната индустирја. Солар Дата Колектор кон крајот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во ковид центрите во Скопје во изминатите 24 часа хоспитализирани се 23 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Од утрово поради намален број на ...
сите 665 | | | веќе видена

О2 иницијативата поднесе барање до претседателот Стево Пендаровски да не го потпише указот за прогласување на Законот за утврдување на правен статус на ...
сите 103 | | | веќе видена

Хамас соопшти дека истрелал 130 ракети кон Израел денеска, вклучително и кон центарот на државата, како одмазда за ударот врз повеќекатницата во Газа. Во Тел ...
сите 186 | | | веќе видена

По само два дена откако беше пуштен во употреба, од утрово не функционира страницата на дигиталното издание на толковниот речник. Неколку пати сервисот не се ...
сите 82 | | | веќе видена

Адвокатот Дељо Кадиев по јавната седница за „Рекет“ во Апелација, кажа дека пресудата од Кривичниот суд треба да се укине, бидејќи има многу грешки и повреди ...
сите 212 | | | веќе видена

Шефот на државата Стево Пендаровски деновиве повторно ја актуелизираше темата за судењето на организаторите и насилниците кои упаднаа во Собранието на 27 април ...
сите 24 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зошто шефот на Фајзер, ја напуштил Грција?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: