Може ли Македонија да произведе вакцина против ковид-19?

Реформи поради реформи во безбедносно-разузнавачката заедница не се доволни. Не е доволно само да се пополнува листата на задачи на ЕУ и НАТО, потребна е ...
| | веќе видена | слични

Во оценките на „Економист“ и „Транспаренси интеренешенел“ нема спектакл, тие само отрезнувачки ја покажуваат калта во која е заглавена македонската политика и ...
| | веќе видена | слични

Со темата за Македонија интензивно се ловат гласачи на изборите во Бугарија Темата за спорот меѓу Македонија и Бугарија е дефинитивно сѐ поинтензивно застапена ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес ни е совршено јасно зошто пратеникот од СДСМ од Прилеп, Миле Талески излегува и го брани картелот Заеви, заради тоа што тој е во друштво со Кире ...
сите 158 | | | веќе видена

Аферата „Пасоши“ продолжува да продуцира повеќе прашања од одговори. Се уште е нејасно, дали опозицијата ја саботирала истрагата или ја изнудила акцијата. ...
сите 467 | | | веќе видена

ЌЕ СЕ ОГРАНИЧАТ ЦЕНИТЕ ВО ПРИВАТНИТЕ БОЛНИЦИ ЗА ЛЕКУВАЊЕ НА КОВИД ПАЦИЕНТИ Министерот за здравство Венко Филипче денеска соопшти дека на утринскиот состанок на ...
сите 165 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 175 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска на работниот состанок со вицепремиерот Љупчо Николовски разговарале за измените на Законот за здравствена заштите ...
сите 102 | | | веќе видена

Браќата, кои се наоѓаат во центарот на раздорот во кралското семејство, дадоа одделни изјави за Филип Принцот Вилијам и Хари денес му оддадоа почит на нивниот ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Може ли Македонија да произведе вакцина против ковид-19?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: