Музичарите бараат нивно вклучување во петиот пакет мерки за финансиска помош


Музичарите што членуваат во шесте здруженија од целата земја синоќа одржаа состанок во Охрид, при што потпишаа Меморандум за соработка и заеднички настап пред ...
| | веќе видена | слични

Станува збор за околу 180 илјади граѓани, но бројката не е официјална, бидејќи државата се уште ги прибира податоците. Од Конфедерација на сидникални ...
| | веќе видена | слични

Владата најави дека ќе донесе мерка со која на граѓаните ќе им бидат отпишани каматите од долговите кон јавните претпријатија за вода, парно, даноци кон ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Отписот на каматите на долговите што граѓаните ги имаат кон општинските и државните институции е можен само со соодветно законско решение, согласни се ...
| | веќе видена | слични

Пад на извозот во автомобилската индустрија од 14 проценти е регистриран на годишно ниво во Македонија. Дополнително проблемите со недостигот на микропроцесори ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Една од клучните мерки која е предвидена во петтиот пакет е отпис на каматите на граѓаните. Во оваа -Како директна помош за граѓаните ќе биде отпишувањето на ...
| | веќе видена | слични

Субвенции за плати или бескаматни кредити? Владата сеуште се нема договорено со бизнис секторот и синдикатите за тоа каква ќе биде поддршката за плати на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Координаторот на пратеничката група на СДСМ Јован Митрески денеска ги повика пратениците од опозициската ВМРО-ДПМНЕ повторно да ги поднесат интерпелациите за ...
сите 520 | | | веќе видена

Според последните информации од Министерството за здравство активни се 18.469 случаи на заразени со Ковид-19. Министерот за здравство оцени дека рестриктивните ...
сите 665 | | | веќе видена

Кривичните пријави поднесени од ВМРО-ДПМНЕ и Левица против собранискиот спикер Талат Џафери и двајцата пратеници од власта кои во скафандер дојдоа на гласање ...
сите 354 | | | веќе видена

Пратеничката даниела Маркоска од редовите на СДСМ истакна дека Владата е посветена на помош и поддршка на компаниите со цел одржување на ликвидноста и ...
сите 190 | | | веќе видена

Нашата држава веќе има изготвено сертификат, по насоки на ЕУ, со посебен код кој ќе послужи на граѓаните да патуваат во Грција, откако тамошните власти ќе ...
сите 398 | | | веќе видена

Работодавачите и самостојните вршители на дејност ќе можат од денеска до 30 април да аплицираат за мерката од Петтиот пакет мерки – Финансиска поддршка за ...
сите 240 | | | веќе видена

Лице кое ги обединува аферите Мафија 1 и 2 е Седат Пекер, тој имал лична карта со украден идентитет – Џедан Ахмедовски, а тој Џедан Ахмедовски имал и втор ...
сите 164 | | | веќе видена

Целта е да се открие дали полицијата применува неуставна или незаконска полициска контрола Главниот правобранител на САД Мерик Гарленд најави дека отворил ...
сите 124 | | | веќе видена

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи смета дека во моментов нема потреба од ребаланс, бидејќи ликвидноста и приходната страна на Буџетот се ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Музичарите бараат нивно вклучување во петиот пакет мерки за финансиска помош

Од:
До кого (е-маил):
Порака: