397 милиони евра вратени кај компаниите по основ поврат на ДДВ


2 копии
2 копии

Владата предводена од СДСМ продолжува со економските политики со кои повеќе пари завршуваат назад кај граѓаните, назад кај секое семејство. Започнува повратот ...
| | веќе видена | слични

Грижата и поддршката за работниците и унапредувањето на работничките права се приоритет на СДСМ и на институциите што ги предводи, соопштија денеска од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Грижата и поддршката за работниците и унапредувањето на работничките права се приоритет на СДСМ и на институциите што ги предводи, стои во соопштението од СДСМ ...
| | веќе видена | слични

Со процесот на измени на Законот за работни односи, со кои недела станува неработен ден, ден за одмор за најголем дел од работниците, СДСМ реализира уште едно ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев е силно посветена на грижа и поддршка на работнциите и заштита и унапредување на работничките места, рече ...
| | веќе видена | слични

Владата и премиерот Зоран Заев се силно посветени на грижа и поддршка на работнциите и за заштита и унапредување на работничките места, затоа во консултација ...
| | веќе видена | слични

Во широка и инклузивна консултација со сите засегнати страни, тече процесот за измени на Законот за работни односи, со кои недела станува неработен ден, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Состојбата во болниците е стабилна, нема некој голем и неконтролиран наплив на пациенти во сите јавно-здравствени установи во Скопје и насекаде во државата. ...
сите 565 | | | веќе видена

Поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски, во вторникот од Деканатот на Правниот факултет на УКИМ побарал да биде вратен на професорското ...
сите 356 | | | веќе видена

Димитар Апасиев, лидерот на „Левица“, се закани со тужби доколку на утрешната седница во Собранието пратеници на СДСМ излезат од изолација и дојдат со ...
сите 251 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 118 | | | веќе видена

Полицијата разбила организирана криминална група на нарко-дилери, пришто приведени се 6 лица, а запленета е дрога во вредност од над 800 илјади евра. Од МВР ...
сите 74 | | | веќе видена

Дали обвинителството планира да поведе постапка за случувањата врзани со настаните произлезени од паркингот наспроти Холидеј ин, од продажбата на државното ...
сите 237 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на социјалните мрежи објави статус, секвенца со видео од неговиот последен ТВ настап, во кој објаснува: „Во 2015 сме ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

397 милиони евра вратени кај компаниите по основ поврат на ДДВ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: