Поддржувачите на Навални на улиците: Започнаа апсењата (ВИДЕО)


3 копии

Денеска во Русија започнува судење за клевета на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој на 2 февруари беше осуден на 32 месеци затвор за кршење на претходната ...
| | веќе видена | слични

Џонсон и Џонсон поднесе барање до американските здравствени власти за одобрување за итна употреба на својата вакцина за коронавирус во една доза. Засега е ...
| | веќе видена | слични

Рускиот опозиционер Алексеј Навални денеска ги повикал своите приврзаници да пружат отпор на заплашувањето, а по повод акциите на полицијата кон демонстрантите ...
| | веќе видена | слични

Во Русија нов судски процес за клевета на опозиционерот Алексеј Навални, кој на 2 февруари беше осуден на 32 месеци затвор за кршење на претходната условна ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Русија повторно разгледува нацрт-закон што ќе им овозможи на безбедносните сили без судски налог да пристапат до локациите на жителите преку нивните мобилни ...
| | веќе видена | слични
6 копии
7 копии

Рускиот опозиционер Алексеј Навални, кој е осуден на три години затвор, ги повика своите приврзаници да го надминат стравот и да ја ослободат Русија од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Рускиот опозиционер Алексеј Навални, на кој судот неделава му наложи да оди на одлежување на казна од две години и осум месеци затвор, ги повика своите ...
| | веќе видена | слични

Двопартиска група американски сенатори го претставија нацрт-законот на американскиот Конгрес за санкции против Русија поради ситуацијата со рускиот опозиционер ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Состојбата во болниците е стабилна, нема некој голем и неконтролиран наплив на пациенти во сите јавно-здравствени установи во Скопје и насекаде во државата. ...
сите 593 | | | веќе видена

Заев знаел и кој е иноваторот и кој е купувачот со државни пари. Не може сите луѓе на Заев да се до гуша во сомнежи за криминал, а тој да е чесен. Погледнете ...
сите 353 | | | веќе видена

Владата и опозициските партии на Албанците постигнаа договор за законот за државјанство. Детали ќе се соопштат откако предлогот ќе се стави на хартија, со ...
сите 250 | | | веќе видена

Координаторот на пратеничката група на СДСМ, Јован Митрески, потврди дека владеачкото мнозинство размислува да ги доведе своите пратеници кои што се во ...
сите 314 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 123 | | | веќе видена

Адвокатот и еден од најголемите експерти за урбанизам Илија Илијовски побара од јавноста да не врѓи притисок врз градоначалникот на Општина Центар, Саша ...
сите 236 | | | веќе видена

Седат Пекер алијас Џадин Ахмедоски имал лична карта со украден идентитет. Воедно видовме дека Џадин Ахмедовски имал и втор матичен број на име Џеладин ...
сите 222 | | | веќе видена

Со овие луѓе нема да нѐ биде. Ако некој сѐ уште се прашува зошто, одговорот е: Зборот не им трае подолго од еден ден, нема стратегија, нема план, само провизии ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поддржувачите на Навални на улиците: Започнаа апсењата (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: