Како изгледа подрачното одделение на МОН и просветниот инспекторат во Струга?

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО ДПМНЕ на својот профил на Фејсбук објавува фотографии за тоа како изгледа подрачното одделение на Министерството за ...
| | веќе видена | слични
4 копии
9 копии

Конечно треба да престанеме со предвремени избори, тие ги стопираат производствените капацитети и севкупната македонска економија, изјави денеска премиерот ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека моментално не е време за предвремени избори, а како причина за тоа наведе дека тие ја стопираат државата во натамошнит ...
| | веќе видена | слични

Треба да престанеме со предвремени избори оти ја стопираат свекупната македонска економија, вели премиерот Зоран Заев за барањето на претседателот на ...
| | веќе видена | слични

Заев одговори на барањето на лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за предвремени парламентарни избори. Државата, вели тој, има јасен правец по ...
| | веќе видена | слични

,,Ние сме сериозна земја, имаме пари, ќе си платиме...” - Зоран Заев, 18.01.2021 Погледнете како изгледа одделението за управни работи - Скопје, зграда на МТВ. ...
| | веќе видена | слични

Настапот на лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во Само Интервју на телевизијата Канал 5 било дури 17 пати со поголема гледаност, отколку интервјуто на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од Владата оценуваат дека по вчерашното усвојување на Законот за утврдување на правниот статус на бесправно изградените објекти во законодавниот дом, ќе се ...
сите 249 | | | веќе видена

ИМА БУРНИ РЕАКЦИИ ЗА ЗАКОНОТ ЗА ЛЕГАЛИЗАЦИЈА НА ДИВОГРАДБИ Петмина пратеници од помалите политички партии, кои му припаѓаат на владејачкото мнозинство, ја ...
сите 695 | | | веќе видена

По само два дена откако беше пуштен во употреба, од утрово не функционира страницата на дигиталното издание на толковниот речник. Неколку пати сервисот не се ...
сите 83 | | | веќе видена

Пацифичката држава Науру изрази задоволство од постигнатиот „светски рекорд“, бидејќи успеа да ја вакцинира целата своја возрасна популација, вкупно 7.392 ...
сите 150 | | | веќе видена

Во скопската населба Бутел 2 попладнево се случило убиство. Настанот се случил веднаш до ресторанот „Султан“, а голем број на полициски единици се излезени на ...
сите 27 | | | веќе видена

Адвокатот Дељо Кадиев по јавната седница за „Рекет“ во Апелација, кажа дека пресудата од Кривичниот суд треба да се укине, бидејќи има многу грешки и повреди ...
сите 225 | | | веќе видена

Шефот на државата Стево Пендаровски деновиве повторно ја актуелизираше темата за судењето на организаторите и насилниците кои упаднаа во Собранието на 27 април ...
сите 24 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како изгледа подрачното одделение на МОН и просветниот инспекторат во Струга?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: