Американски конгресмен се заразил со коронавирусот откако прими две дози од вакцината на „Pfizer“

Американски конгресмен Стивен Линч, од сојузната државата Масачусетс, кому веќе му биле аплицирани двете дози на вакцината против Covid-19 на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Александар Милиќ Мили е во изолација поради коронавирусот, бидејќи пред неколку дена бил во контакт со лице за кое подоцна дознал дека е позитивно на вирусот ...
| | веќе видена | слични

Дописникот на ДВ Сергеј Сатановски доброволно учествуваше во тестирањето на руската вакцина „Спутник V“. По двете примени дози, бил во посета кај бабата и имал ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Уште пред тестот за антитела се чувствував добро, двете дози примени вакцини ги поминав без поголеми нуспојави. Затоа на Нова година решив да отпатувам кај ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американски конгресмен од државата Масачусетс, кому веќе му биле аплицирани двете дози на вакцината против Ковид-19 на Фајзер/БиоНТех е позитивен на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ако сакаат нека поднесат уште 10 кривични пријави, но Собранието не се базира на Кривичниот законик туку на Уставот и Деловникот, вели за ТВ21 собранискиот ...
сите 710 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев попладнево на својот Фејсбук профил упати честитки до пратениците, претседателот на Собранието и до собраниските служби за усвојувањето на ...
сите 151 | | | веќе видена

Кражба на идентитети на граѓаните искористена за 215 лажни пасоши, двојни матични броеви, сомнително издадени околу сто илјади образци за издавање на изводи од ...
сите 194 | | | веќе видена

Работодавачите и самостојните вршители на дејност ќе можат од денеска до 30 април да аплицираат за мерката од Петтиот пакет мерки – Финансиска поддршка за ...
сите 114 | | | веќе видена

Вицепоремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи, го објасни доделувањето на бесплатни ПЦР-тестови за странци кои ќе дојдат како турустички посетители на ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Американски конгресмен се заразил со коронавирусот откако прими две дози од вакцината на „Pfizer“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: