Вештачката интелигенција ќе предизвика раздор меѓу Европа и Америка

По повеќегодишната работа со полн капацитет на европските држави за да откријат како да го поддржат домашното истражување во вештачката интелигенција, меѓу ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

За време на дискусијата со членовите од тинк-тенктот Атлантски совет, францускиот претседател се наврати на формите што треба да ги добие обновената ...
| | веќе видена | слични

Администрацијата на американскиот претседател Џо Бајден донесе одлука за повлекување на носач на авиони од Персискиот Залив, што се толкува како сигнал за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

ИСТАНБУЛ „Тоа беше најдоброто време, тоа беше најлошото време, тоа беше време на мудрост, тоа беше време на глупости, беше епоха на верување, епоха на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Професорот Абдурахман Бабакан, член на Факултетот за социјални и хуманистички науки на Универзитетот Медипол во турскиот град Истанбул, за агенцијата Анадолија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес ни е совршено јасно зошто пратеникот од СДСМ од Прилеп, Миле Талески излегува и го брани картелот Заеви, заради тоа што тој е во друштво со Кире ...
сите 158 | | | веќе видена

Аферата „Пасоши“ продолжува да продуцира повеќе прашања од одговори. Се уште е нејасно, дали опозицијата ја саботирала истрагата или ја изнудила акцијата. ...
сите 467 | | | веќе видена

ЌЕ СЕ ОГРАНИЧАТ ЦЕНИТЕ ВО ПРИВАТНИТЕ БОЛНИЦИ ЗА ЛЕКУВАЊЕ НА КОВИД ПАЦИЕНТИ Министерот за здравство Венко Филипче денеска соопшти дека на утринскиот состанок на ...
сите 165 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 175 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска на работниот состанок со вицепремиерот Љупчо Николовски разговарале за измените на Законот за здравствена заштите ...
сите 102 | | | веќе видена

Браќата, кои се наоѓаат во центарот на раздорот во кралското семејство, дадоа одделни изјави за Филип Принцот Вилијам и Хари денес му оддадоа почит на нивниот ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вештачката интелигенција ќе предизвика раздор меѓу Европа и Америка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: