Отсечен од светот, 413 дена оставен сам на себе, ОД ПЕРСПЕКТИВЕН СТАНАЛ ГРАД НА ДУХОВИ (видео)


Акармара сега изгледа како град во американски пост-апокалиптичен филм. Дури 413 дена, градот бил оставен сам на себе, а храна носеле со хеликоптериДенес, ...
| | веќе видена | слични

Жената, именувана од медиумите како Ирмгард Ф и која е штитеник на домот за стари лица во Пинеберг кај Хамбург, е обвинета за „повеќе од 10.000 случаи“. Таа ...
| | веќе видена | слични

Останато

За европската перспектива и бугарското вето, но и грчката поддршка, за Договорот од Преспа, како и за односите со поранешниот и актуелниот премиер на Грција, ...
сите 528 | | | веќе видена

Државниот архив на Република Северна Македонија и државната агенција „Архиви“ на Република Бугарија заедно ќе објават збирка документи и писма на некои ...
сите 97 | | | веќе видена

Охрид, 8. мај 2021 (InPress) – Граѓаните кои периодов наназад ги примиле двете дози од некоја од вакцините, ќе добијат сертификат за вакцинација кој ќе го ...
сите 201 | | | веќе видена

Според досегашните истражувања, луѓето кои се вакцинирани со „АстраЗенека“ имаат посилни реакции по првата примена доза, а оние пак кои се е вакцинирани со ...
сите 358 | | | веќе видена

Граѓаните не велат веќе ни срам ни перде, по ново велат, ни срам ни Петре. Мрзеливиот Петре Шилегов стана синоним за бесрамно испумпување на парите на ...
сите 181 | | | веќе видена

Одбележувајќи го Светскиот ден за слобода на медиумите – 3 мај, денес во услови на светска здравствена криза, повеќе од кога и да е претходно стана јасно ...
сите 171 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Отсечен од светот, 413 дена оставен сам на себе, ОД ПЕРСПЕКТИВЕН СТАНАЛ ГРАД НА ДУХОВИ (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: