„бетон“ ја изгради Белата палата на ВМРО-ДПМНЕ, а нивниот хотел стои недограден како грдосија во центарот на Скопје

Хотелот кој ГП „Бетон“ во 2013 почна да го гради до белата палата на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје, неколку години стои како карабина. На оваа локација во строгиот ...
| | веќе видена | слични

Трите галии сместени во реката Вардар кои беа дел од проектот Скопје 2014 ќе бидат остстранети, односно целосно ќе бидат дислоцирани од Вардар, а од Град ...
| | веќе видена | слични

Бетонската дивоградба висока 32 метри која минатата власт на ВМРО-ДПМНЕ замисли да биде споменик на Мајка Тереза, стои нечепната на влезот на Плоштад ...
| | веќе видена | слични
8 копии

На продолжението на 59-тата седница. советниците од Совветот на Општина Центар гласаа за донесувањето на Деталниот урбанистички план Градска четврт Ц 04 – Дом ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Општина Центар на продолжението на 59 седница го изгласа донесувањето на новиот урбанистички план Градска четврт Ц 04 – Дом на градежници, со кој се предвидува ...
| | веќе видена | слични

Ниту еден од трите бродовите во реката Вардар не е отстранет, а градоначалникот Петре Шилегов најави нивно уривање од самото доаѓање на градоначалничката ...
| | веќе видена | слични

Во салата на Советот на Општина Центар завчера се одржа продолжението на 59-та седница. На дневниот ред за работа беше единствена точка, донесувањето на ...
| | веќе видена | слични

Советот на општина Центар го изгласа новиот Детален урбанистички план (ДУП) Градска четврт Ц 04 – Дом на градежници.Како што информираат општинските власти, се ...
| | веќе видена | слични

Детското игралиште зад зградата на Дом на градежници нема да се урива за да стане паркинг. Општина Центар со измените на Деталниот урбанистички план (ДУП) ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кривичните пријави поднесени од ВМРО-ДПМНЕ и Левица против собранискиот спикер Талат Џафери и двајцата пратеници од власта кои во скафандер дојдоа на гласање ...
сите 863 | | | веќе видена

Скафандер против глупост сеуште не е измислен, инаку ќе требаше да им го нарачаме и доставиме до дома на половина од пратениците во нашево Собрание. Пишува ...
сите 562 | | | веќе видена

Кражба на идентитети на граѓаните искористена за 215 лажни пасоши, двојни матични броеви, сомнително издадени околу сто илјади образци за издавање на изводи од ...
сите 273 | | | веќе видена

Ситуацијата со коронакризата на ниво на држава е исклучително лоша, но можам да кажам дека во Прилеп можеби е најлоша, посочи денеска од овој град, ...
сите 154 | | | веќе видена

Работодавачите и самостојните вршители на дејност ќе можат од денеска до 30 април да аплицираат за мерката од Петтиот пакет мерки – Финансиска поддршка за ...
сите 113 | | | веќе видена

Над десет милиони евра во шестиот пакет на економски мерки ќе бидат наменети за помош на туристичко угостителскиот сектор, најави денеска министерот за ...
сите 258 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„бетон“ ја изгради Белата палата на ВМРО-ДПМНЕ, а нивниот хотел стои недограден како грдосија во центарот на Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: