На колку се сведе бројот на активни случаи во земјава?

2 копии
8 копии
3 копии

Во последното деноноќие во Хрватска се забележани нови 424 случаи на коронавирусот, а починаа 22 лица. Вкупниот број на активни случаи во земјата во моментот ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 94.599, бројката на оздравени пациенти е 83.735, на ...
| | веќе видена | слични

Во Србија во последните 24 часа се потврдени нови 1.684 случаи на ковид-19 додека 13 пациенти ја загубија битката со вирусот . Според податоците на српското ...
| | веќе видена | слични

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство (МЗ) информираше дека во последното деноноќие се регистрирани 404 нови случаи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Координаторот на пратеничката група на СДСМ Јован Митрески денеска ги повика пратениците од опозициската ВМРО-ДПМНЕ повторно да ги поднесат интерпелациите за ...
сите 643 | | | веќе видена

„СДСМ и институциите што ги предводи продолжуваат со креирање и реализација на навремени мерки за справување со економските последици предизвикани од ...
сите 193 | | | веќе видена

Додека чекаат по вакцинирање, охриѓани ќе можат да научат дека за 1500 денари годишно можат да го осигураат домаќинството, да го разгледаат грбот на Општина ...
сите 277 | | | веќе видена

Во Македонија, 47 лица починале од вирусот корона а се регистрирани 627 нови случаи на инфекција, соопшти вчера Министерството за здравство. Досега, 4556 лица ...
сите 476 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев попладнево на својот Фејсбук профил упати честитки до пратениците, претседателот на Собранието и до собраниските служби за усвојувањето на ...
сите 132 | | | веќе видена

Работодавачите и самостојните вршители на дејност ќе можат од денеска до 30 април да аплицираат за мерката од Петтиот пакет мерки – Финансиска поддршка за ...
сите 120 | | | веќе видена

Лице кое ги обединува аферите Мафија 1 и 2 е Седат Пекер, тој имал лична карта со украден идентитет – Џедан Ахмедовски, а тој Џедан Ахмедовски имал и втор ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На колку се сведе бројот на активни случаи во земјава?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: