Пад на американската берза за 1 процент поради нестабилноста на пазарите


Главните индекси на американската берза на отворањето во петокот, во последниот ден на јануари беа на ниско ниво бидејќи нестабилноста се врати на пазарот со ...
| | веќе видена | слични

Ланецот на продавници за видеоигри Гејмстоп, големите фондови од Вол Стрит, Вол Стрит Бетс на социјалната мрежа Редит и платформата за тргување акции Робинхуд. ...
| | веќе видена | слични

Како по традиција, Генерали Инвестментс АД Скопје на почетокот од годината објавуваат инвестициска стратегија за тековната година , во која детално се ...
| | веќе видена | слични

Аматери-инвеститори од „Редит“ се одговорни за огромниот раст на акциите на една корпорација, а начинот на кој го направија тоа буквално се раскажува на сите ...
| | веќе видена | слични

Портфолио менаџерите во Генерали Инвестментс составија резиме за тековните случувања кои влијаат врз пазарот на капитал и актуелни совети за инвеститорите. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Владата на 69-та редовна седница, донесе одлука, забраната и посебниот режим на движење на населението и возилата од јавен превоз од 13 мај 2021 почнува од ...
сите 353 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Делево порача дека оваа власт треба да си оди, за Македонија да тргне напред. Делчево заслужува убав живот, среќни ...
сите 360 | | | веќе видена

Постои многу силна поддршка за одржување на првата меѓувладина конференција и нема поддршка за раздвојување на Македонија и Албанија. Ваква порака денеска е ...
сите 476 | | | веќе видена

Владата на 69-та седница ја разгледа и усвои Информацијата за формирање на регионални центри за КОВИД-19 вакцинација за Струмица, Прилеп и Велес. Владата го ...
сите 85 | | | веќе видена

Причината зашто младите си одат од земјава не е зашто не сме членка на ЕУ, туку зашто условите во Македонија не се доволно добри, вели Ева Цветковска, ...
сите 154 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски имаат проблем што се води неселективна борба против корупција, имаат проблем што процесот на имунизација се одвива непречено, имаат ...
сите 147 | | | веќе видена

„Уготур“ плати 58 денари за секоја купена сопствена акција која многу ретко се тргува, а последната цена и била 28 денари. Законската регулатива дозволува и не ...
сите 28 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пад на американската берза за 1 процент поради нестабилноста на пазарите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: