Охрид веќе нема ковид-тестови со плаќање, граѓаните мора да одат во други градови

Во Центарот за јавно здравје во Охрид не се вршат тестирања за Ковид 19 со плаќање. Поради тоа голем број граѓани од регионот на Струга и Охрид кои треба да ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Невообичаено висока сметка, со фактурирани „услуги плус“, му испорачал мобилниот оператор на еден наш сограѓанин, кој револтирано ни раскажа каков пат изодел ...
| | веќе видена | слични

Околу 24.000 граѓани, кои го испуштија првиот рок за ажурирање на банкарските сметки за да ја добијат финансиската помош од 6.000 денари, сѐ уште чекаат ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од 78 милиони евра зеле измамници од лековерни жртви, кои лажно се претставиле како инвеститори кои тврделе дека поседуваат инвестициски компании и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Не се знае кога ќе стигнат останатите 194.000 дози од руската вакцина „спутник“ кои Владата ги нарача во февруари во директни преговори со рускиот ...
сите 670 | | | веќе видена

Камер Идризи, кој има 43 години е убиен во синоќешното пукање во скопската населба Бутел 2, се дознава неофицијално, иако полицијата се уште не ја потврди ...
сите 49 | | | веќе видена

По само два дена откако беше пуштен во употреба, од утрово не функционира страницата на дигиталното издание на толковниот речник. Неколку пати сервисот не се ...
сите 81 | | | веќе видена

Интензивна дипломатска активност се одвива овие денови на македонските владини претставници за одржување на првата меѓувладина конференција со ЕУ. Владата во ...
сите 147 | | | веќе видена

Денеска се одбележува Денот на македонскиот јазик! Русија има многу длабоки традиции на изучувањето на македонскиот јазик, објави денеска Руската амбасада во ...
сите 2 | | | веќе видена

Адвокатот Дељо Кадиев по јавната седница за „Рекет“ во Апелација, кажа дека пресудата од Кривичниот суд треба да се укине, бидејќи има многу грешки и повреди ...
сите 209 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Охрид веќе нема ковид-тестови со плаќање, граѓаните мора да одат во други градови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: