10 починати и 302 нови случаи на Ковид-19

7 копии

Во последното деноноќие во Хрватска се забележани нови 424 случаи на коронавирусот, а починаа 22 лица. Вкупниот број на активни случаи во земјата во моментот ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 94.599, бројката на оздравени пациенти е 83.735, на ...
| | веќе видена | слични

Во Србија во последните 24 часа се потврдени нови 1.684 случаи на ковид-19 додека 13 пациенти ја загубија битката со вирусот . Според податоците на српското ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство (МЗ) информираше дека во последното деноноќие се регистрирани 404 нови случаи ...
| | веќе видена | слични

Според најновите податоци, во едно деноноќие во Италија се регистрирани 14 илјади новозаразени со коронавирус, а 377 лица починаа како последица на вирусот. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кире Чипсио Спиркоски, близок човек на Оливер Спасовски и Зоран Заев, командир на полициската станица Прилеп, која е една од најголемите во градот, редовно на ...
сите 291 | | | веќе видена

Поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски, во вторникот од Деканатот на Правниот факултет на УКИМ побарал да биде вратен на професорското ...
сите 374 | | | веќе видена

Зборот не им трае подолго од еден ден, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, коментирајќи ги изјавите на министерот за здравство Венко Филипче ...
сите 496 | | | веќе видена

Кабинетот на претседателот на Собранието, Талат Џафери, објави дека 32-та седница ќе се одржи утре. Оваа седница, која во четвртокот остана незавршена бидејќи ...
сите 314 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 123 | | | веќе видена

Во низата афери на власта, покрај за генералниот секретар на Владата, се надоврза уште една - во Управата за матични книги, предводена од кадар на ДУИ, Бујар ...
сите 237 | | | веќе видена

Адвокатот и еден од најголемите експерти за урбанизам Илија Илијовски побара од јавноста да не врѓи притисок врз градоначалникот на Општина Центар, Саша ...
сите 236 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски секојдевно докажува дека е единствен и најголем бранител на криминалот и криминалците. Тој не може да се помири што денес правдата е еднаква ...
сите 222 | | | веќе видена

Дваесет и седум годишен пациент на дијализа доби бубрег од почината донорка Верче Белчовска, која на 6 април почина во сообраќајна несреќа . Претпладнево ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

10 починати и 302 нови случаи на Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: