Граѓаните имаат сериозна потреба од вакцините и тие мора да бидат набавени час поскоро


Христијан Мицкоски во вечерашното интервју на Канал 5 оцени дека Владата не треба да се споредува со земји кои не се членки на ЕУ и не добиле вакцини, туку ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии
2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска изјави дека треба што поскоро да се одржат предвремени парламентарни избори. -Час поскоро треба да се ...
| | веќе видена | слични

,,Ние сме сериозна земја, имаме пари, ќе си платиме...” - Зоран Заев, 18.01.2021 Погледнете како изгледа одделението за управни работи - Скопје, зграда на МТВ. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во рамките на активностите на ВМРО-ДПМНЕ и моите лични активности денеска ќе посетам неколку стопански објекти овде во атарот на општините Чаир и Бутел. Ќе ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски истакна дека во рамките на активностите на партијата денеска ќе посети неколку стопански објекти во атарот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Бугарија Румен Радев денеска нагласи дека брзото движење на Република Северна Македонија кон ЕУ зависи само од дијалогот со Бугарија. – Време ...
сите 849 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Попладне ќе ...
сите 390 | | | веќе видена

Спасувачките екипи трагаат по 99 лица за кои се верува дека биле во облакодерот во Мајами во време на неговото уривање. Во делот на облакодерот кој се сруши ...
сите 88 | | | веќе видена

Пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи, на денешните пратенички прашања во Собранието, истакна дека по милиони пати повторени изјави од страна ...
сите 150 | | | веќе видена

Голем број граѓани реагираат дека одамна се пријавиле на веб-страницата vakcinacija.mk, но се уште не добиле термин за вакцинација во земјава.Од Министерството ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Граѓаните имаат сериозна потреба од вакцините и тие мора да бидат набавени час поскоро

Од:
До кого (е-маил):
Порака: