МИЦКОСКИ СО ПРЕДЛОГ: Пописот нека биде електронски, ќе ги прифатиме резултатите!


Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во вечерашното гостување во „Само интервју“ на Канал 5, повторно побара од власта да се одложи пописот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска ја посети индустриската зона „Ќојлијa” каде што даде изјава во однос на предвидениот попис, како и за ...
| | веќе видена | слични

Опозициската ВМРО ДПМНЕ останува на ставот за одложување на пописот или да се спроведе само електронски. Партискиот лидер Христијан Мицкоски коментирајќи ја ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, при посетата на индустриската зона Чојлија упати прашање до власта, каде и се седумте пратеници кои не ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Најрпвин велат дека постојат бази на податоци коишто ги содржат параметрите коишто се потребни да дадат одговор на прашањето кое е резидентно население, а кое ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Врз основа на Законот за Попис на населението, домаќинствата и становите во Република Северна Македонија, а со цел единствена примена на методолошките основи ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Координаторот на пратеничката група на СДСМ Јован Митрески денеска ги повика пратениците од опозициската ВМРО-ДПМНЕ повторно да ги поднесат интерпелациите за ...
сите 643 | | | веќе видена

Според последните информации од Министерството за здравство активни се 18.469 случаи на заразени со Ковид-19. Министерот за здравство оцени дека рестриктивните ...
сите 374 | | | веќе видена

Во Македонија, 47 лица починале од вирусот корона а се регистрирани 627 нови случаи на инфекција, соопшти вчера Министерството за здравство. Досега, 4556 лица ...
сите 476 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев попладнево на својот Фејсбук профил упати честитки до пратениците, претседателот на Собранието и до собраниските служби за усвојувањето на ...
сите 132 | | | веќе видена

„СДСМ и институциите што ги предводи продолжуваат со креирање и реализација на навремени мерки за справување со економските последици предизвикани од ...
сите 182 | | | веќе видена

Работодавачите и самостојните вршители на дејност ќе можат од денеска до 30 април да аплицираат за мерката од Петтиот пакет мерки – Финансиска поддршка за ...
сите 120 | | | веќе видена

Катастрофално се справуваме со корона вирусот и не треба да сме многу паметни за да дојдеме до еден таков заклучок, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
сите 127 | | | веќе видена

Лице кое ги обединува аферите Мафија 1 и 2 е Седат Пекер, тој имал лична карта со украден идентитет – Џедан Ахмедовски, а тој Џедан Ахмедовски имал и втор ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МИЦКОСКИ СО ПРЕДЛОГ: Пописот нека биде електронски, ќе ги прифатиме резултатите!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: