Роднините на обвинетите во „Монструм“ денеска излегуваат на протест- во Скопје следува посебен сообраќаен режим


Денеска, со почеток во 13.30 часот, семејствата на обвинетите во случајот „Монструм“ за убиствата кај Смилковско езеро ќе протестираат поради последното ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Покрај прекршочни ќе има и кривични пријави за сите оние кои извршиле оштетување на имотот на државата, на возилата на Министерството за внатрешни работи и кои ...
| | веќе видена | слични

Четиринаесет лица што учествуваа на протестот за „Монструм“ минатиот петок, се повикани во полиција. Меѓу нив имало само еден малолетник, кој е повикан во ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

14 лица од последниот протест за случајот „Монструм“ ќе добијат кривични пријави, најави министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. Тој истакна дека за ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи информираше дека организаторот на протестот за случајот „Монструм“ ќе се  соочи со одговорност, а во текот на вчерашниот ден 14 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Оливер Спасовски на денешната пресконференција, во делот на новинарски прашања одговори дека сите учесници во протестот за случајот „Монструм“, како и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вчера во собранието на Република Македонија се одвиваше скандал од невидени размери кои што здравјето беше загрозено, не само на пратениците, туку и на сите ...
сите 679 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, на социјалните мрежи објави дека денеска остварил средба со семејството на Верица, младата девојка што трагично го ...
сите 253 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 157 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, заедно со министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Арјанит Хоџа, денеска ...
сите 173 | | | веќе видена

Одлуката за суспензија на деталните урбанистички планови лежи во рацете на советниците, односно, Советот на Општина Центар дециден е градоначалникот Саша ...
сите 215 | | | веќе видена

Вечерва во Клан телевизија во интервју претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во врска со издадените пасоши од МВР и скандалот, истакна дека истите ...
сите 271 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Роднините на обвинетите во „Монструм“ денеска излегуваат на протест- во Скопје следува посебен сообраќаен режим

Од:
До кого (е-маил):
Порака: