I have a dream


Сонувам дека еден ден оваа држава ќе стане пристојно место за живеење, каде младите ќе остануваат и ќе ја планираат својата иднина и иднината на нивните деца. ...
| | веќе видена | слични

Многу често, во моите претходни текстови (со право) го критикував работењето на власта и опозицијата олицетворени во трите вечни партии на македонската ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на АБК, Рамуш Харадинај, од предизборниот митинг во Призрен рече дека партијата ќе побара референдум за обединување со Албанија. Како што рече, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Продолжува вакцинацијата на населението. Денеска и утре се одвива имунизацијата на приоритентните групи а веќе од среда продолжума вакцинацијата според ...
сите 449 | | | веќе видена

Дарко Каевски од СДСМ во емисијата 24 анализа потенцираше дека министерот Спасовски во изминатиот период излезе со прес конференција со сите детали за ...
сите 424 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 175 | | | веќе видена

Аферата „Мафија“ освен загрозување на визната либерализација, претставува дополнително нарушување на имиџот на Македонија во очите на Брисел и НАТО. Освен ...
сите 154 | | | веќе видена

Денес е Светски ден на здравјето. Се одбележува секоја година на 7 април и секоја година скренува внимание на специфична здравствена тема која ги загрижува ...
сите 18 | | | веќе видена

Британскиот премиер Борис Џонсон денес му оддаде почит на принцот Филип за неговата поддршка за кралицата Елизабета, давајќи и љубов во текот на целиот нивни ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

I have a dream

Од:
До кого (е-маил):
Порака: