„Commerzbank“ укинува 10.000 работни места?

Финскиот производител на телекомуникациска опрема „Nokia“ објави приход и профит поголем од очекуваниот во четвртиот квартал, поддржан од стратешките промени ...
| | веќе видена | слични

Англиско-холандскиот гигант „Ројал Дач Шел“ денеска соопшти дека во 2020 година заработката изнесувала 4,85 милијарди долари, што е пад од 71 отсто во однос на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Пандемијата со Ковид-19 негативно влијае и врз глобалната индустрија на нафта и гас, покажуваат финансиските извештаи на водечките нафтени компании за 2020 ...
| | веќе видена | слични

„Harley-Davidson“ објави петгодишен план за преструктуирање за да се постигне двоцифрен раст на профитот до 2025-та година, откако неочекувано пријави загуба ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дванаесет мигранти се откриени утрово во превртено возило „мерцедес“ со српски регистерски ознаки, а возачот кој се обидел да ѝ избега на полицијата бил ...
сите 97 | | | веќе видена

Каде е сега Љупчо Николовски да даде изјава и да излезе со став за најголемата афера во последните 10 години?, прашува лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан ...
сите 77 | | | веќе видена

Со драстичен пад на побарувачката и финансиски проблеми, се соочуваат македонските занаетчии. Во услови на КОВИД-криза, како што наведуваат, се трудат да го ...
сите 309 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Commerzbank“ укинува 10.000 работни места?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: